Aava: Rally Estonia meeskond ei ole olnud Lõuna-Eesti ralli toimumise vastu

{{1598356380000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Nädalavahetusel avaldas Ott Tänak Lõuna-Eesti rallil antud intervjuus, et korraldajad on tublilt hakkama saanud, kuigi Rally Estonia meeskond ja muud ametkonnad on võistluse toimumise vastu töötanud. Rally Estonia peakorraldaja Urmo Aava sõnul ei vasta see info tõele.

"Muude ametkondade eest ma ei saa võtta vastutust ja seda ei ole õige minu käest küsida. Kui jutt käib sellest, et mina ja Rally Estonia meeskond olime Lõuna-Eesti ralli toimumise vastu, siis ma ütleks, et see info on väär. Ei mina ega meie meeskond ei ole olnud Lõuna-Eesti ralli toimumise vastu. Pigem oleme olnud ühenduses Eesti Autospordi Liidu ja Gabriel Müürseppaga ühenduses ning aidanud neil liikuda samasse tegevusruumi, jaganud nendega kogu informatsiooni ja aidanud väljastpoolt tulevate sõitjate testimisega," rääkis Aava intervjuus ERR-ile.

"Loomulikult on see ka defineerimise küsimus. Kui see tegevus, mida ma kirjeldasin, on vastutöötamine, siis on mul raske midagi kommenteerida. Otilt peab endalt küsima, mida ta mõtles. Siin võib olla vähe teine teema, mida võib arutada, aga ma arvan, et see ei ole hetkel niivõrd oluline. Kinnitan, et me ei ole Lõuna-Eesti ralli vastu töötanud ja ei kavatse ka seda teha."

Jätkates Rally Estonia teemadel, siis tunnistas Aava, et WRC etapi Eestis toimumine on oluline. "Kogu maailm on koroonaviirusega hädas, kuid Eestis on õnneks olukord stabiilne. Sõnum on kogu maailmale, mis riik see Eesti on, kes suudab sellises olukorras absoluutset tippsündmust korraldada. Ja mismoodi seda tehniliselt korraldatakse. Unistada ja hullu panna oskavad kõik, aga kuidas teha seda turvaliselt," rääkis Aava, kelle sõnul töötab praegu juunikuus tehtud plaan, et raja äärde lastakse kaasa elama 16 000 rallipassi omanikku.

"Kordame üle ka peamised sõnumid, et kui on tuhandesed grupid pealtvaatajate jaoks, siis on oluline mitte tulla kohale, kui oled haige, liikuda oma grupis, desinfitseerida käsi, kanda maski ja laadida alla "Hoia" äpp, mille kaudu õnnestub pärast monitoorida kõiki ehk kui on haiguspuhang kuskil, siis on hästi lihtne see kontrolli alla võtta. Loomulikult on oluline veel, et kõik külalised võtavad kaasa isikut tõendavad dokumendid, sest kõiki inimesi me kontrollime," jätkas Aava.

Peakorraldaja sõnul ei vaata nad fänne eraldi värvide keeles roheliste ja punaste riikide esindajatena. "Kõik see töö, mis me oleme ettevalmistusperioodil teinud koostöös Terviseameti ja erinevate institutsioonidega, näeb ette, et kõik riiki saabujad peavad koduriigist lahkudes tegema 72 tunni jooksul testi, saama negatiivse vastuse, alles seejärel alustama reisi ja kohale jõudes tegema 24 tunni jooksul uue testi. Sellise topelttestimise puhul ei ole oluline, kas Soomes on olukord nii või Saksamaal naa. Me vaatame pidevalt kogu pilti ja edastame kõikide nende inimeste infot nii Politsei- ja Piirivalveametile kui Terviseametile."

Aava sõnul on eestlased ostnud 90% rallipassidest, soomlased 3%, lätlased 2,5%, leedukad 1,7% ja ülejäänud protsendid jagunevad teiste riikide vahel. "Eestlaste osakaal on hästi suur ja see on ka loogiline, sest neid tõkkeid, mida välisriikide kodanikud pidid seoses normidega ületama, on tekitanud olukorra, kus saame ralli turvaliselt peamiselt Eesti fännidega ära pidada."

Rally Estonia toimub 4.-6. septembrini.

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

 

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: