Tänak: Otepääl võiksid mõned katsed tuttavad olla, et varasem kogemus oleks abiks

Ott Tänak
Ott Tänak Autor/allikas: Hyundai Motorsport

Lõuna-Eesti rallil võidutsenud Ott Tänaku sõnul on ta Hyundai meeskonnas muutunud paremaks ja tugevamaks ning loodab Rally Estonial Toyota tiimile konkurentsi pakkuda. Kodusel MM-etapil võiksid tuttavad rajad ja kogemus eelise anda.

"Idee poolest usun, et saime siit omajagu kõike. Võrreldes Viru ralliga, siis need teed on Otepääga sarnasemad. Eks näis, mis Rally Estonial tuleb, aga kindlasti oli siin juba see koht, kus tuli hakata tempoga sõitma. Enesetunne oli päris okei," rääkis Tänak peale võistlust.

"Kindlasti oli Lõuna-Eesti ralli meie jaoks koht, kus vastavalt meie enesetundele võrrelda kiirust konkurentidega. See andis selle võimaluse ja seda üritasime teha. Mingid katsed üritasin kiiremini sõita, mingitel katsetel proovisime asju, aga suures pildis tahaks loota, et auto on kiiretel teedel paremaks saanud ja kahe nädala pärast oleme konkurentsis," jätkas Tänak.

Eestlase sõnul on ta Eestis toimunud rallit varasemaltki kasutanud MM-ralli eel soojenduseks. Tavaliselt on koduseks ralliks olnud Rally Estonia ja MM-ralliks Soome etapp. "Efekt oli sama, aga see ralli tundus vähe tihedama konkurentsiga kui siiani on olnud Rally Estonia. See on siiani Eestis kõige kõrgematasemelisem ralli," kinnitas Tänak. "Kogu Rally Estonia meeskond ja muud ametikonnad on olnud Lõuna-Eesti ralli toimumise vastu, aga nähes, kuidas korraldaja seda tegi, siis siin on tõesti palju vaeva nähtud ja me oleme väga eeskujulikult käitunud. Maailma parimad kuus-seitse meest olid siin kohal ja ma usun, et igal juhul on korraldusmeeskond teinud väga tugevat tööd. Eriti kui võrrelda selle ralli ja Rally Estonia eelarveid."

Tänak ei tea, kas Rally Estoniat ja Lõuna-Eesti rallit saab üks-ühele võrrelda. "Praegugi on seal tööd veel pooleli ja kindlasti on seal uusi teid, mida nad praegu ehitavad. Palju saab olema uut ka minu jaoks. Samas oli ka see ralli 80% uus minu jaoks. Võistlesin siin viimati 2009. aastal ehk väga palju ei mäleta. Otepääl võiksid mõned etapid tuttavad olla, et varasem kogemus oleks abiks," ütles Tänak.

"Oli tihe nädal. Esmalt testisime, seejärel oli terve päev testikatse ja täna ralli," jätkas Tänak. "Oleme igast kilomeetrist üritanud maksimumi võtta. Näeme palju kohti, kus saame paremaks minna ja Toyotaga ei ole lihtne nendes oludes konkureerida. Oleme kindlasti paremad ja tugevamad ning loodetavasti suudame järgmisel aastal veel mõned uuendused läbi viia."

Järgmise nädala jooksul töötab Hyundai meeskond läbi kogu selle nädala jooksul saadud info, et siis ülejärgmisel nädalal Rally Estonial teha parimat tulemust.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: