Korraldajad: kogu Eesti rahvas saab panustada, et MM-ralli toimuks ilusti

Pooleteise kuu pärast võõrustab Eestis esimest korda autoralli MM-sarja, kui koroonaviirusest tingitud võistluspausilt naastakse septembri alguses Rally Estoniaga. Viiruse tõttu on aga pealtvaatajate arv piiratud ja korraldajad rõhutasid, et need, kes jäävad piletita, ei hakkaks Lõuna-Eestisse kohale sõitma.

"Nii kahju kui meil ka ei ole, peame sel aastal piirama publikuarvu. Kui kõik on harjunud nägema Rally Estoniast kaadreid, kus on tohutud publikumassid, siis sel aastal sellist pilti kahjuks ei näe," tõdes Rally Estonia korraldaja Tarmo Hõbe saates "Ringvaade suvel".  "Aga siiski praeguse seisuga võimaldame publikul raja äärde tulla. Kokku saab rallist kohapeal osa 21 000 inimest, kes jagunevad gruppidesse, nendest 16 000 on pealtvaatajad, kes saavad soetada rallipassi."  

Piletite kohta saab täpsemalt lugeda siit.

Küsimusele, mida teha selleks, et piletita jäänud inimesed ei tuleks teede äärde, vastas Rally Estonia korraldaja Urmo Aava: "Peame endale meenutama, et oleme esimene WRC-etapp peale seda kriisi ehk oleme kriisist väljumisel esimene, kellel on võimalus näidata, et ikkagi spordiüritused pealtvaatajatega on võimalikud. Ja seda tuleb meeles pidada nii meil, korraldajatel, aga ka pealtvaatajatel – igaüks saab enda panuse anda, et see üritus korralikult õnnestuks ja läbi selle õnnestumise on meil võimalik tulevikus tagada see, et WRC-etapp võiks korraliselt hakata Eestis käima. See on meie võimalus näidata enda organiseerimisvõimet."

"Kindlasti on neid, kes üritavad jõuga ronida, aga me ütleme, et ei ole mõtet. Mis on need lahendused? Keelata on alati lihtne, aga peab lahendusi pakkuma," jätkas Aava. "16 000 inimest saab endale rallipassi soetada, lisaks WRC promootor, kes toodab otsepilti, toodab seda kõigist 17 katsest ja me töötame selle kallal, et WRC promootor teeks Rally Estonia pealtvaatajatele väga erilise ja kättesaadava paketi, et soetada endale võimalus kõiki katseid kodus turvaliselt vaadata."

Aava avaldas, et koostöös Rahvusvahelise Autoliidu (FIA) ja terviseametiga on tehtud universaalne plaan, kuidas käituda, kui näiteks peaks tulema koroonaviiruse teine laine. "Me vabamaks ei tahaks lasta kui praegune plaan, aga peame olema valmis viima pealtvaatajad nulli," tõdes ta. "See ei ole lihtne."

"Kogu Eesti rahvas peab panustama. Sel aastal WRC-ralli toimumine Eestis ei ole mitte lõppeesmärk, vaid see on alles millegi suure algus. Siit hakkab WRC-ralli traditsiooni Eestis ja selleks saavad kõik panustada, et selle aasta ralli igal juhul toimuks ja toimuks ilusti," lisas Hõbe. "Et ei hakkaks rahvamassid Lõuna-Eestisse trügima, kõik oleksid mõistlikud ja me kõik koos tagaksime selle, et selle aasta ralli õnnestuks suurepäraselt."

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: