Jari-Matti Latvala sai Eesti WRC-etapi kohta teavet liiga hilja

Jari-Matti Latvala
Jari-Matti Latvala Autor/allikas: AFP/Scanpix

Soome rallisõitja Jari-Matti Latvala oleks soovinud Lõuna-Eesti teedel end taas proovile panna, kuid septembri alguses Eestis toimuval MM-etapil teda sõitmas ei näe.

Kuigi Latvala lootis sel hooajal pärast koroonapausi WRC-sarjas jätkata, tuli tal siiski finantsiliselt teistmoodi otsused langetada. "Mõtlesin Soome ja Walesi rallide peale, kuid kui need tühistati, oli mu jaoks olukord selge ja suunasin eelarve mujale," rääkis Latvala portaalile Rallit.fi.

Juuli alguses tegid Rahvusvaheline Autoliit (FIA) ja WRC teatavaks uuenenud võistluskalendri, mille kohaselt jätkub hooaeg esimest korda peetava Eesti WRC-etapiga.

"Uudis Eesti etapi kohta tuli minu jaoks liiga hilja, enam pole võimalik finantsiliselt otsuseid muuta" tunnistas Latvala.

Eesti kiireloomulised kruusateed oleksid soomlasele aga sobinud. Latvala meenutas, et on Otepää radadel varasemalt Historic-klassis sõitnud, kuid mitte WRC-autoga. "Sealsed teed on päris head, kuid mitte sellised kui Soomes," hindas Latvala.

Latvala tunnistas, et võistleks hea meelega Eestis, kuid erasõitja jaoks jääks tulemus ilmselt kehvaks.

"Reaalselt hinnates pole Ott Tänaku vastu seal midagi teha. Ta on nendel teedel nii palju sõitnud ja treeninud ja saab teha palju teste. Soomes testi läbiviimisest ei piisa," võttis Latvala teema kokku.

Latvala plaanib ülejäänud hooajal veel osaleda kolmel Historic-klassi võistlusel.

Jari-Matti Latvalal selleks hooajaks kehtivat lepingut ühegi tehasemeeskonnaga ei ole.

Toimetaja: Anett Bergström

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: