Urmo Aava: peame olema valmis üritust korraldama ka null pealtvaatajaga

Urmo Aava
Urmo Aava Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Rally Estonia peakorraldaja Urmo Aava sõnul on hetkel veel keeruline öelda, kui palju pealtvaatajaid sügisel toimuvale autoralli MM-etapile Lõuna-Eestis lubatakse, sest see sõltub riigist kehtivatest piirangutest.

Alates juulist võib vastavalt valitsuse korraldusele vabas õhus toimuvaid üritusi külastada kuni tuhat inimest. Piirangu lõpukuupäeva hetkel paika pandud ei ole.

"Lähtume sellest, et septembris hetkel piiranguid ei ole, aga me ei organiseeri seda rallit niimoodi, et septembris piiranguid ei ole. Peame olema valmis ja võimelised seda üritust korraldama null pealtvaatajaga. Meil on paralleelselt erinevad plaanid, millega me töötame ja see ongi see sama riiklik võimekus millest me räägime," vastas Urmo Aava küsimusele, mis hetkeks on ralli korraldajatel tarvis teada, kui palju pileteid on võimalik võistlusele müüa.

"Korraldaja, riik, kohalikud korraldajad ja muud instantsid teevad sellist koostööd ja teevad seda väga kiiresti, et me oleks suutelised reageerima ja liikuma näiteks 15 000-lt [pealtvaatajalt] nullile, või siis teistpidi, et kui me kõik otsustame, et see 15 000 on ebamõistlik ja võime vabadust juurde anda, siis peame olema suutelised ka selles suunas liikuma."

"Keegi ei tee piiranguid mõnu pärast. Kogu asi on seotud viirusega," kommenteeris peaminister Jüri Ratas. "Arutame ürituste piiranguid uuesti järgmisel nädalal."

"Siin mainiti, et rada on üle 230 kilomeetri. Ega siis kõik need vaatajad ei ole ühes punktis koos – seda on kõike võimalik leidlikult ja paindlikult lahendada. Vaatajaid hajutada päevade kaupa või kilomeetrite kaupa," lisas pressikonverentsil rahandusminister Martin Helme.

Rally Estonia MM-ralli sõidetakse 4.-6. septembril Lõuna-Eesti teedel. Tegemist saab olema esimese MM-sarja etapiga pärast pikka koroonaviiruse pandeemiast tingitud võistluspausi.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: