Federer pääses kodusel turniiril mänguta poolfinaali ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Roger Federer
Roger Federer Autor/allikas: EPA/Scanpix

Šveitsi vanameister Roger Federer pääses kodulinnas Baselis mänguta poolfinaali, kuna tema kaasmaalane Stan Wawrinka oli vigastuse tõttu sunnitud veerandfinaalmängust loobuma.

Federer ja Wawrinka pidanuks omavahel vastamisi minema 27. korda, kuid Wawrinka teatas vahetult pärast teise ringi võitu, et vigastas selga ja pole suuteline veerandfinaali mängima.

Wawrinka (ATP 17.) sai veidi üle kahe ja poole tunni kestnud kohtumises 6:3, 3:6, 7:5 jagu ameeriklasest Frances Tiafoe'st (ATP 48.), kuid tegi viimases geimis enda seljale liiga.

"Pettumus on väga suur. Olen tohutult kurb, et ei saa Šveitsis sellises mängus mängida," ütles Wawrinka. "Aga pean enda keha kuulama."

Federer on Baselis seniste mängudega kaotanud vaid kuus geimi. Pärast Wawrinkalt saadud loobumisvõitu sai Federerist esimene mängija, kes on ühel ATP turniiril jõudnud 16 korral poolfinaali. Tõsi, ta edestas selles arvestuses ennast – nii ATP finaalturniiril kui Halle turniiril on ta poolfinaali jõudnud 15 korral ning Austraalia lahtistel 14 korral.

Kunagi Baselis pallipoisina alustanud Federer on enda kodulinna turniiril võidutsenud üheksal korral, viimasest viiest turniirist on ta võitnud neli – 2016. aastal ta ei mänginud.

Federeri poolfinaalivastase selgitavad turniiril kolmandana asetatud kreeklane Stefanos Tsitsipas (ATP 7.) ja serblane Filip Krajinovic (ATP 46.). Tabeli teisel poolel kohtuvad veerandfinaalides ameeriklane Reilly Opelka (ATP 37.) ja neljanda paigutusega hispaanlane Roberto Bautista Agut (ATP 10.) ning sakslane Jan-Lennard Struff (ATP 41.) ja austraallane Alex de Minaur (ATP 28.).