Tiidrek Nurme: aeg oli ootamatult kiire

Foto: Reuters/Scanpix

Kergejõustiku MM-il Dohas sai Tiidrek Nurme maratonis 26. koha ajaga 2:17.38.

"Aeg on korralik. See, mis siin õhtul juhtus… imekombel see kliima lõi tänaseks õhtuks natuke jahedamaks ja õhuniiskuse lõi alla, nii et see lõi meie kaardid segamini. Selle, mida mõtlesime, et tuleme tegema siia, pidi kõik ümber mängima," rääkis Nurme pärast jooksu ERR-ile. "Alguses läksin päris reipalt peale, sisuliselt jooksin 2:14.5-2:15 tempos. Eks enesetunne oli enam-vähem hea ja seetõttu julgesin natuke ka riskida. Selge on see, et viimane 10 km oli mu jaoks päris raske, tempo natuke langes, aga siiski suutsin seda hoida ja kedagi mööda ei lasknud, lõpus veel jooksin paarist mehest mööda."

"Selles mõttes aeg 2:17 oli ootamatult kiire, arvestades kõiki prognoose ja eelmise nädala naiste maratoni," jätkas ta. "Ma ei tea, palju katkestajaid oli, võimalik, et väga palju ei olnud, seega mehed olid ikka väga targalt väljas. Selle üle mul on hea meel, mehed tegid selles mõttes naistele ära, et oskasid rohkem nende tingimustega toime tulla."

"Selge on see, et kui temperatuur natuke jahedam, siis kõik olid võimelised kiiresti jooksma, seega seda läbipõlemise momenti oli kõigil palju vähem ja riske julgeti rohkem võtta," lisas Nurme. "Mul oli alguses päris hea ja lihtne tunne, kuigi ma ei olnud juhtgrupis, aga jooksin väga kiires tempos tagapool. Kui oleks sama tempo ära hoidnud, oleks võib-olla esikümne hulgas olnud. Aga siiski, olgem ausad, need, kes minust ees olid, olid algusest peale ees, nad olid kõvemad täna minust."

Kas kohaga võib rahule jääda? "Rajal pidi olema 78 jooksjat ja ma olin oma isikliku järgi 40. MM-ide kõige parem koht mul üldse," lausus ta. "Londonis olin 40. ja kunagi Berliinis 1500 m jooksus olin 33. Seekord siis läks hästi ja tegin parema koha. Võitlesin lõpuni, olgugi et raske oli."

Nurme ei osanud veel vastata, millised on tema edasised plaanid. "Mu jaoks oli see Doha väga oluline võistlus, tahtsin siin hästi joosta," sõnas ta. Selge on see, et ma tahaksin järgmisel aastal olümpial ka joosta. Kui vaatame minu selle hooaja tulemusi, siis läbi aegade kõikidel olümpiatel oleks nendega peale saanud. Praegu on IAAF teinud mingi uue süsteemi ja katsetavad. Võimalik, et olen peal, aga on vaja veel joosta, tõenäoliselt järgmisel kevadel, aga mitte enam sel aastal maratoni."

Dohas tuli maailmameistriks etiooplane Lelisa Desisa, Roman Fosti sai 33. koha.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: