Kivistik: olen pikast hooajast väsinud, viimaseks kilomeetriks polnud jaksu

Kergejõustiku maailmameistrivõistlustel piirdus vähem kui kuu aega tagasi Eesti rekordit parandanud Kaur Kivistik 3000 m takistusjooksus eeljooksuga.

Kõige kiiremas eeljooksus jooksnud Kivistik lõpetas ajaga 8.39,26, mis andis talle kokkuvõttes 39. koha.

"Õnneks passimiseks ei läinud. Mulle isegi meeldis see jooksukäik, aga ilmselt olen ise sellest pikast hooajast niivõrd väsinud, et ei suutnud viimast kilomeetrit korralikult joosta," tunnistas Kivistik intervjuus ERR-ile. "Tegelikult veel kahe kilomeetrini oli ju vaheaeg täiesti okei, lihtsalt viimaseks kilomeetriks ei olnud jaksu."

"Jooks ise oli tegelikult väga hea, parem kindlasti, kui eeldasin. Aga mina lihtsalt ei olnud mees õiges kohas," lisas ta.

Aja poolest tegi aga Kivistik parema võistluse kui neli aastat tagasi MM-il Pekingis ja kolm aastat tagasi Rio olümpial. "Jah, seda küll, väike edasiminek on, aga pigem selle ühe jooksu põhjal mingeid suuri järeldusi ei tee," ütles ta. "Kuna see oli [hooaja] viimane võistlus, tuleb nüüd natuke maha istuda ja üldist aega analüüsida. Esmapilgul olen pigem üldise hooajakäiguga rahul, see üks jooks oli, mis oli."

Kas pärast Eesti rekordi püstitamist oli vahepealsetel nädalatel tunda ka, et vorm on alla läinud? "Eks ta karta oli, sest hooaeg on ju nii pikk olnud. Oktoobriks valmistuda on ikka päris raske," tõdes Kivistik. "Eks ma ise enne hooaega lootsin, et saan selle normi varem joostud, see oleks ilmselt tekitanud natuke paremaid variante, kuidas valmistuda selleks võistluseks. Aga kuna pidin ikkagi suhteliselt kaua seda normi jahtima, siis ilmselt minu hooaja tippvorm kadus sinna ära. Tänaseks päevaks enam väga palju järel polnud."

Järgmisel aastal ootavad ees olümpiamängud Tokyos ja Euroopa meistrivõistlused Pariisis. "Pigem mulle järgmine hooaeg meeldib selles mõttes rohkem, et tiitlivõistlused on klassikalisel ajal ja seda rütmi on lihtsam teha ja jälgida," rääkis Kivistik. "Mul on siin ka treener (Mark Misch – toim), keda ma väga tihti ei näe, kuna ta on Ameerikast, õnneks on meil nüüd aega, et maha istuda ja plaanid paika panna. Vaatan lootusrikkalt järgmisesse hooaega. Meie koostöö treeneriga ongi ühe aasta kestnud. Oli päris palju asju, mida õppisime ja ma arvan, et on ka mõned asjad, mida järgmisesse aastasse kaasa võtta. Usun, et järgmine aasta peaks veel parem tulema kui see aasta."

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: