Kivistik Doha ilmast: võtsin oma küttepuud kaasa ja plaanin hagu anda!

Foto: Kuvatõmmis

Takistusjooksja Kaur Kivistik lootis, et Dohas ilma kohta ei küsita, aga ega sellest pääsu polnud.

Kivistik täitis MM-normi alles septembri alguses, kui nihutas Horvaatias Zagrebis enda nimel olnud Eesti rekordi 8.28,55 peale. "See normi täitmine jäi hilisesse faasi seetõttu, et mul ei olnud kuue nädala jooksul praktiliselt ühtegi võistlust, kus seda üritada," selgitas Kivistik ERR-ile.

"Viimasest peatusest peale tulles olin ma pigem enesekindel, et [MM-ile] saan. Ega viimase kolme nädalaga mingit imet ei tee. Pigem on vaja seda vormikõverat ülespoole saada ja viimased treeningud sättida selliselt, et valmis olla igaks erinevaks taktikaliseks jooksuks, mida eeljooks võib pakkuda."

Millised need jooksud võivad siis olla? "Kõige rohkem pakuks kolme põhivarianti. Üks, mis tihtipeale kipub olema, on väga aeglase alguse pealt ülimalt kiire lõpp. Teine variant, mis mulle võib-olla kõige rohkem meeldiks: et oleks ühtlane jooks ja viimasel kilomeetril tempo vaikselt tõuseb. Kolmas variant võib isegi olla selline, et alustatakse väga kiirelt ja kes lõpus kõige värskemini üle finisijoone tuleb, see saab edasi. Ma eelistaks seda teist varianti."

Kohustuslik küsimus Doha MM-il: kuidas sellises kliimas ilmaga kohaneda? "Lootsin tegelikult, et seda küsimust ei tule, sest kõik jahuvad sellest nii palju," naeris Kivistik. "Kuna saabusin võistluspaika suhteliselt hilja ja mina pistan oma nina välja ainult vähesed tunnid, siis arvan, et see väga ei mõjuta. Sain aru, et võistlusareenil on isegi mõnus jahe ja võtsin enda küttepuud kaasa. Plaanin ikka võistluse ajal hagu anda!"

3000 meetri takistusjooksu eeljooksud algavad Dohas teisipäeval kell 18.15.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: