Tartu Välk 494: Balti liigas osalemine tähendaks eelarve duubeldamist

{{1568047320000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Eesti Jäähokiliit teatas täna, et uuest hooajast algama pidanud Balti jäähokiliiga praegu siiski teoks ei saa. Algse plaani järgi pidanuks liigas osalema kaks jäähokiklubi Eestist ja Leedust ning neli klubi Lätist.

Paraku ei saadud kõigilt klubidelt aga nõusolekut liigas kaasa löömiseks. Eesti meeskondadest ütlesid ära nii mullune koduliiga võitja Tartu Välk 494 kui ka hõbemedalite omanik Tallinna Kalev/Viking.

"Ei ole meie tegevus nii kaugele arenenud, et praegu Eestist väljapoole minna. Selline kurb uudis," tõdes Eesti jäähokiliidu juhatuse esimees Rauno Parras Vikerraadiole.

"Minu ja teiste jäähokiliidu inimeste jaoks on see asi, millesse usume: rahvusvahelistumine, turu suurendamine, kogemuste vahetamine on äärmiselt vajalik. Aga nüüd tuleb siis tööd jätkata eeskätt kodumaal. Proovida asja propageerida ja tekitada usku ka klubide seas. Et selle asjaga tahetakse tegeleda ja et see lähiaastatel ikkagi võimalikuks osutuks."

Vikerraadio vestles antud teemal ka valitseva Eesti meistri Tartu Kalev Välgu juhatuse liikme Timo Lauriga. "Meie kuulsime sellest eelmise hooaja poole peal. Iseenesest väga tervitame seda mõtet ja see on hoki populariseerimisel kindlasti väga hea otsus," ütles Lauri.

"Meie otsus mitte osaleda tuligi hooaja lõpus, kui tegime mingisugused kalkulatsioonid ja jõudsime otsuseni, et sellise vähese ajaga me ei jõua sel hooajal osaleda. Kindlasti plaanime järgmiseks hooajaks valmistada ette nimoodi, et oleme selleks valmis, kui teised - Läti ja Leedu meeskonnad - oma nõusoleku annavad."

Lauri sõnul peitub põhjus rahas. "Kui võtta arvesse, kus praegu mängime Eesti meistriliigat, kus põhihooajal tuleb 16-17 mängu. Lisaks poolfinaalid ja finaalid. Ümmarguselt 20 mängu. Balti liigas osalemine tähendaks nende mängude duubeldamist, mis tähendab ka eelarve duubeldamist. Praegu nii kiiresti lisaraha leida ei olnud võimalik."

Lauri kinnitab, et Tartu Välgu sportlik tase võimaldanuks Balti liigas edukalt mängida. Veel kord, küsimus taandub rahale. "Me oleks kindlasti eelmise hooaja meeskonnaga mänginud väga võrdväärselt Läti ja Leedu meeskondadega. Nagu teame, Lätil on hokikultuur väga kõrge. Kindlasti peaks ridu täiendama tugevamate mängumeestega, aga siis ma arvan, et see pole midagi ülejõu käivat. Suhtleme Läti meeskondadega ja nemad on öelnud, et ootavad väga mängimist meie omapärasel jääväljakul siis Astri Arenal Tartus."

Lauri sõnul pakkus ka Eesti jäähokiliit mingil määral omapoolset abi. "Kindlasti tuleval hooajal tegeleme ja töötame selle nimel, et see äge idee saaks juba järgmisel hooajal teoks."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: