Eesti klubid ei olnud nõus Balti hokiliigas osalema

Jäähoki meistriliiga: HC Viking - Välk 494
Jäähoki meistriliiga: HC Viking - Välk 494 Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Algse plaani järgi pidi uuest hooajast startima Balti jäähokiliiga, kus mängivad kaks jäähokiklubi Eestist, neli hokiklubi Lätist ja kaks hokiklubi Leedust. Klubide valmisolematuse tõttu kolme Balti riigi ühisliiga sel hooajal ei alusta.

"Peamise põhjusena tuleb välja tuua Eesti hokiliiga klubide valmisolematust veel liigaga liituda," kommenteeris Eesti Hoki tegevjuht Rainer Komi. "Tänase päeva seisuga ei andnud nõusolekut ükski Eesti klubi ja Leedust nõustus osalema üks klubi. Arvestades kokkulepitud liiga formaati, see organiseerivaid osapooli ei rahuldaks. Tulevikus loodame meie klubidega koostöös jõuda sinnamaani, et klubid tunneksid end kindlana liitumaks Balti hokiliigaga ning tuua kodupublikuni rohkem rahvusvahelisi ja kõrgetasemelisi hokimänge."

Olenemata ühise Balti jäähokiliiga ära jäämisest peetakse Tallinnas novembris aastaid toimunud Balti riikide jäähokiturniir. Turniiri korraldamise idee taga oli nii kolme riigi koostöö tihendamine kui hiljem ka ühise Balti riikide klubide turniiri loomine. Sel aastal toimub Baltic Challenge Cup Tallinnas 7.-10. novembrini Tondiraba Jäähallis.

"Liiga loomise ideest lõpuni loobutud siiski ei ole, sest selles nähakse Balti regioonis suurt potentsiaali. Tulenevalt tekkinud olukorrast on idanema pandud idee mängida algaval hooajal siiski läbi paaripäevane turniir klubidele, et esimene koos mängimise kogemus kätte saada. Hoiame hokisõpru kindlasti arengutega kursis," lisas Komi.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: