HC Viking alistas jäähoki meistriliigas Tartu klubi Välk 494 ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1570862100000 | amCalendar}}

Eesti jäähoki meistrivõistlustel alistas Tallinna meeskond HC Viking kodujääl Tartu Välk 494 tulemusega 5:4.

Kohtumist alustas paremini HC Viking, kes asus Paul Sillandi, Dmitri Lavrovi ja Aleksandr Kuznetsovi väravatest 3:0 juhtima. Esimene kolmandik lõppes siiski 3:1 eduseisus, sest Harri Koll viskas vastate eest ühe värava tagasi.

Teisel kolmandikul haaras mänguohjad enda kättu Tartu Välk 494 ning otsustavale kolmandikule läksid meeskonnad vastu 4:4 viigiseisult. HC Vikingi eest oli täpne taaskord Sillandi, Välk 494 eest aga kahel korral Vassili Titarenko ning korra Marat Murtazin.

Kolmandal kolmandikul skooris kohe 43 sekundil Saveli Novikov, kelle väravast HC Vikingil piisas, et kodujääl võita.

Tabelis jätkab esikohal aga ikka Väk 494. Teisel kohal on Narva PSK, kes sai laupäeval jagu HC Everestist tulemusega 7:2 ja kolmandal kohal on HV Viking. Kõigil kolmel meeskonnal on kaks võitu ja üks kaotus. Neljas on ainult kaotusi tunnistanud HC Everest.

Enne kohtumist: Eelmises voorus alistas Viking koduväljakul HC Everesti tulemusega 4:3, Tartu Välk oli võõrsil Narva PSK-st parem tulemusega 8:6.

Coolbet hokiliiga põhiturniiril peetakse kuus ringi, kokku 36 mängu, mis kulmineeruvad 22. veebruaril. Eesti meistritiitel, medalikomplektid esimene, teine ja kolmas koht, mängitakse vastavalt põhihooaja tabelile.

Coolbet hokiliiga teine etapp on play-off karikamängud, kus mängitakse välja Eesti karikas play-off süsteemis. Poolfinaalide esimeses faasis kohtuvad regulaarhooaja esimene ja neljas ning teine ja kolmas koht. Play-off'ides mängitakse nii poolfinaalid kui finaalid parim kolmest mängust, kõrgem asetus saab võimaluse mängida kaks esimest mängu kodujääl ning ühe võõrsil. Play-off'ides mängitakse viigi puhul nii öelda kuldse väravani ehk mängu lõpetab värav.

Sel hooajal saab muudatusena võidu eest kolme punkti asemel kahe punkti. Lisaajal saadud võit annab endiselt kaks punkti ning kaotus ühe punkti.

Toimetaja: ERR Sport