Zaitsev: plaanis oli saada alla 50 sekundi ja see õnnestus

Foto: ERR

Daniel Zaitsev ületas Lõuna-Koreas Gwangjus Pjotr Degtjarjovi kuus aastat vana Eesti rekordi 100 meetri vabaltujumises ja jäi jagama 32.-33. kohta.

21-aastane Zaitsev ujus MM-il kaks basseinipikkust ajaga 49,44 ehk ületas Degtjarjovi tulemuse tosina sajandikuga.

"Plaanis oli saada alla 50 sekundi ja see õnnestus," lausus Zaitsev ERR-ile. "Harjutasin treeneriga väga palju teist poolt ja üritasin teisele poolele rõhuda."

Kui ujutud oli kolmveerand distantsi, liikus Zaitsev 48 sekundi graafikus, millega võinuks loota ka kohta poolfinaalis.

"Aga lõpuks läks ikkagi raskeks - sada on võib-olla natuke palju minu jaoks - olen ikkagi sprinter," tunnistas ujuja, kes oli pärast etteastet üsna läbi. "Pidin natuke istuma ja puhkama. Oli väga halb."

Tervikuna on Zaitsevi MM kenasti kulgenud. "Praegu olen saanud igalt alalt hea emotsiooni saanud ja see ainult motiveerib veel kõvemini pingutama järgmisel alal. Alles on jäänud kahe päeva pärast 50 meetrit vabalt - annan ka seal endast maksimumi."

"Kui unistada väga palju, siis esimeseks eesmärgiks jääks püstitada Eesti rekord. Ujuda kiiremini kui Miko Mälberg," loodab Zaitsev. "See oleks minu jaoks juba õnnestumine."

Juba 2008. aasta Pekingi olümpiast Mälbergi nimel olev Eesti rekord sel distantsil on 22,37.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: