Solberg ERR-ile: minu jaoks oli esimene kord autoga hüpata

Rally Estonia pingereas hoiab 17-aastane Oliver Solberg laupäeva õhtul 7. kohta ning R5 arvestuses liidripositsiooni, edestades Rainer Ausi 1.09,5-ga ja soomlast Eerik Pietarineni 1.18,4-ga.

"Oli fantastiline päev väga raskete ja kiirete kiiruskatsetega," rääkis Solberg intervjuus ERR-ile. "Kuigi oli raske päev, siis meil probleeme ei olnud ja meil sujus kõik hästi. Ma olen väga õnnelik."

Solberg rääkis, et päeva väljakutsuvaimad hetked olid kitsastel teedel ja suurtel hüpetel. "Ma pean tunnistama, et minu jaoks oli see esimene kord, kui ma autoga hüppasin, seepärast oli see minu jaoks uus väljakutse," jätkas Solberg, kelle sõnul ei vasta tõele jutt nagu oleks tema isa Petter Solberg palunud noormehel kiirust alandada.

Rainer Aus jäi samuti päevaga väga rahule ja pani endale hindeks 5-. "Paar asja mäkerdasin vahepeal ise ära. Hoog läks juba päris heaks, aga paar mahapööret magasin maha," rääkis Aus. "Autoga harjun samm-sammult ning sain kõike proovida - ühtlast kruusa, rööpaid ja vihma. Igasuguseid olusid oli."

Pühapäevale läheb Aus vastu enesekindlalt, kuigi startida tuleb kolmandalt positsioonilt. "Pole ammu nii ees sõitnud ja ei tea, mis olud ja pidamine seal on. Kindlasti libedam, kui täna," mõtiskles Aus.

Oma päevaga jäi rahule ka 20-aastane Karl Martin Volver, kes sõidab esmakordselt neljarattaveolisega R5 klassis. Rally Estoniat võtab noormees väga hea treeninguna. "Katsed sobisid meile väga hästi. Esimene päeva pool oli aeglasem natuke, teine kiirem. Aeglasemates kurvides ja üle nukkide sõites teame, mida auto teeb, aga kiirete osade peal ei oska kiirust veel hinnata," rääkis Volver. "Legendiga peab ka veel tööd tegema ja vaeva nägema. Arenguruumi veel on."

Pühapäeval on Rally Estonial kavas kuus kiiruskatset.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: