Nulli saanud Saluri jääb toetuseta: ilma rahata on raske teha

Foto: ERR

Karl Robert Saluri sai Götzise kümnevõistluse avapäeval kõrgushüppes nulli ja kaotas võimaluse heidelda kõrgete kohtade eest.

"Mul hüppepõlv segas veidi, proovikatset oli väga raske teha," tunnistas Saluri ERR-ile ebaõnnestunud kõrgushüppest. "Läksin lihtsalt selle peale, et esimene kõrgus on reaalne proovikatse. Võtsin päris kõrge algkõrguse ka, et jalga veidi säästa, aga rütm ei tulnud välja, jäin väga kaugele ja kukkusin latile peale. Ideaalis oleksin saanud hüpata küll, aga ilma proovikatseteta on keeruline."

"Eks ta oli raske juba esimesest alast saadik," tõdes Saluri. "Oli eeldada, et ma siin eluvormis ei ole, aga eks loodad siia tulles ikka. Kui nägin, et kiirus ei ole see, mis ta võiks olla, hakkasin võistlust nautima. Läksin ala ala järel, aga nüüd tuli kahjuks [ebaõnnestumine kõrgushüppes] ja peab mõtlema, mida edasi teha."

Samas tõdes Saluri, et ei kavatse võistlust pooleli jätta. "Nüüd on üks selline variant, et teha lihtsalt treening. Kui tundub, et tõkkeid joosta ei saa, jooksen lihtsalt läbi ja võtan järgmise ala, et midagi teha saaks. Siin on ikkagi päris palju eestlasi, perekond on kohal ja tahaks ikka midagi pakkuda. Ise ei taha ka tribüünile vaatama jääda," rääkis eestlane.

"Eks kõige valusam on see, et kümnevõistluses on selline asi nagu IAAF Challenge, milles läheb kolme parima võistluse keskmine arvesse ja esimesed kaheksa saavad rahalist toetust. Ma läksingi selle järele ja nüüd on jama see, et kuna maksimaalselt on mul kaks võistlust alles ja need läheksid kirja, siis selle ma kaotasin praegu ära. Nagu ikka, kümnevõistlejale on toetused tähtsad ja ilma rahata on raske teha. Ma pean siin otsima variante, kuidas mingitki taastusravi endale teha, mul on ikkagi vaja vigastused korda saada, et oleks võimalus 8200 punkti ära teha ja MM-ile saada."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: