Õiglane: Götzise melu tuleb nautida, isegi kui halvasti läheb

Foto: ERR

Götzise mitmevõistlusel kogus Janek Õiglane avapäevaga 3968 punkti, mis annab talle 20. koha. Isikliku rekordi graafikule kaotab mees 250 punktiga.

"Kõrgusel (Õiglane ületas 1.91) olin liimist lahti. Esimene ala oli nagu oli, aga pärast seda sain rütmi kätte. Kuulitõukeni oli normaalne, kõrgushüppes hakkas proovihüpetel jalg valutama. Võtsin kõrge algkõrguse. Teadsin, et jalg ei luba palju hüpata. Kui oleksin 1,97 meetrit ära hüpanud, oleks normaalne olnud. Nüüd kaotasin palju punkte. 400 meetri jooks oli ka natuke raske. Hingamisega oli hästi, aga 300 meetri peal läks keha kangeks ja lihtsalt ei liikunud edasi."

Ilmaolud läksid päeva peale oluliselt kehvemaks. Kas see ka kõrgushüpet mõjutas? "Ei mõjutanud. Lihtsalt jalg hakkas tunda andma ja tekkis alalhoiuinstinkt, et hullemaks ei läheks. Nii ei tulnud sellist tehnilist sooritust, mida oleks tahtnud."

"Rääkisime just treeneriga ka, et tuleb ennast lahti võistelda," sõnas Õiglane. "Ma olen veel natuke puine ja kehas ei ole veel seda lõtvust, et hästi võistelda. Tulebki võistelda ja vaadata, kuidas alad lähevad. Ma nautisin võistlust, kuigi kõrgushüpe läks kehvasti, aga sellegipoolest - see melu siin on nii äge ja seda tuleb nautida. Isegi kui halvasti läheb. Homme lähen ka lihtsalt peale ja teen neid asju, mis vaja on. Pärast vaatame, mis tuleb."

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: