Janek Õiglane: eesmärk on täita MM-norm

Foto: ERR

Eesti mitmevõistleja Janek Õiglane läheb enda sõnul nädalavahetusel peetavale Götzise mitmevõistlusele vastu MM-normi täitmise mõtetega.

Paar aastat tagasi tegi Õiglane Götzises hea tulemuse, kui teenis üle 8000 punkti. Kümnevõistleja sõnul ei mängi see aga täna enam suurt rolli. "Sellest ei ole väga midagi kaasa võtta, pigem on see (Götzis) lihtsalt mitmevõistluse meka ja see on selline üritus mida tuleb lihtsalt nautima minna. See on täpselt selline võistlus, kus on hea esimest võistlust teha. Saad kohe sellise hea tunde kätte enne hooaega. Ma juba ootan seda," kommenteeris Õiglane ERR-ile.

Talvel vigastas Õiglane end sise-EM-il, kuid see tema ettevalmistust palju ei mõjutanud. "Lihtsalt olin kaks-kolm nädalat rohkem puhkerežiimil, aga kohe kui ma Portugali laagrisse läksin, sain ma kõike täie võimsusega tegema hakata. Võib öelda, et õnnelik õnnetus oli – ei seganud ettevalmistust."

Kuidas Õiglane enda kevadel tehtud tööd hindab ja kuidas tunneb ta end eri aladel? "Ma olen väga rahul. Ma olin kuu aega laagris ja sain enamasti kõik asjad tehtud, mis on väga positiivne. Eks mõned alad on ikka sellised konarlikud mõnede asjade pärast, aga üldjoontes olen saanud kõik ära teha ja olen füüsiliselt ja mentaalselt täitsa valmis."

Mis oleks Götzises hea tulemus? "Pole nüüd jah ligi kaks aastat võistelnud. Mu eesmärk on ikkagi teha MM-i norm, mõttetu on tulla võistlema kui lähed väiksema eesmärgiga. Ma loodan, et tuleb hea ilm ja kui saab alguses jooksma, siis võib ka täitsa okei tulemus tulla," usub Õiglane.

"Eks see (MM-i normi täitmine - toim.) võtaks kindlasti natuke pingeid maha. Saaks mõnusamalt ette valmistuma hakata Doha jaoks, aga samas 2017. aastal tegin ma põhimõtteliselt viimasel võimalusel normi ära, nii et olen harjunud teisel või kolmandal võimalusel paremat summat tegema. Pigem saakski siis pikemat ettevalmistus tegema hakata ja Doha peale mõtlema."

Götzise mitmevõistlus toimub laupäeval-pühapäeval. Eestlastest on stardis Maicel Uibo, Janek Õiglane, Karl Robert Saluri ja Grit Šadeiko.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: