Esmakordselt Götzises startiv Saluri: olen sellest väiksest saadik unistanud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Karl Robert Saluri jaoks on tänavune Götzise võistlus karjääri esimene ning kümnevõistleja usub, et ka MM-normi täitmine on igati tema võimete kohane.

"Muljed on head. Olen sellest võistlusest väiksest saadik unistanud ja nüüd lõpuks saab siin ära startida," lausus Saluri ERR-ile.

Saluri on tänavu juba ühel kümnevõistlusel osalenud. Aprilli algul teenis ta USA-s Athensis 8060 punkti. "Selg selle võistluse pidas üllatavalt hästi vastu. Ma ei olnud küll jõudnud väga palju trenni teha selle kümnevõistluse jaoks, kuna Glasgow'st [alates] läks ikka paar nädalat aega, et selg sellisesse seisu saada, et üldse kümnevõistluse alasid teha."

Milline on valmisolek Götziseks tervise ja vormi mõttes? "Vormi osas saame vastuse homme, seda ma ei oska niimoodi otseselt öelda. Mul olid väikesed terviseprobleemid, mis segasid eriti mu tõkkejooksu. Seda ma ei olegi nüüd tegelikult viimasest mitmevõistlusest [Athensis] alates teinud. Alati kui proovisin tõkkeid joosta, siis andis tunda. Sama oli alguses ka sprindiga, aga nüüd viimased paar nädalat olen saanud sprinti ka teha."

Saluri usub, et MM-i normi (8200 p) täitmine on realistlik. "Ma arvan, et see tulemus on mulle jõukohane juba mitu aastat, aga ei ole lihtsalt suutnud võistlusi lõpuni teha nii, nagu tahaks. Olen päris mitu korda olnud päris mitme punktiga graafikust ees. Siin tuleb lihtsalt kõik normaalselt ära teha ja ma usun, et siis see summa peaks olema üle 8200 – kui ei teki ühtegi sellist ärakukkunud ala."

Götzise mitmevõistlus toimub laupäeval-pühapäeval. Eestlastest on stardis Maicel Uibo, Janek Õiglane, Karl Robert Saluri ja Grit Šadeiko.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: