Grit Šadeiko: motivatsiooni korralikuks võistluseks peaks olema

Foto: ERR

Seitsmevõistleja Grit Šadeiko usub, et uued nõuded tiitlivõistlustele pääsemiseks mõjuvad motiveerivana.

"Ma arvan, et mitmevõistlejatele on see alati aasta kõige erilisem võistlus. Siin enamus alustavad oma hooaega ja see on võib-olla natuke pingevabam õhkkond kus seda teha. Ma arvan, et see on siin mitmevõistlejate pidupäev," rääkis Šadeiko ERR-ile.

Mida eelmine aasta eelkõige õpetas? "Eks eelmine aasta oli selline teistsugune. Võib-olla ei olnudki asi üldse füüsilises normis – ikka sportlane paneb endale enne tiitlivõistlusi kõige suuremad pinged peale," rääkis Šadeiko, kes sai EM-il 12. koha.

Eesti seitsmevõistleja usub, et tema ettevalmistus on tänavu olnud hea. "Ma arvan, et kõik on läinud pigem ülesmäge ja kõik treeningud ja vajalikud asjad on tehtud. Otseselt miski suur probleemi mind kimbutanud ei ole. Ma arvan, et [ettevalmistus] läks hästi."

Millised on eesmärgid eesolevaks nädalavahetuseks? "Normid on nüüd jälle kõrgemad ja on vaja korralikud mitmevõistlused kirja saada. Talence'i võistlus vist juba läks minu rankinguna kirja, et siis oleks vaja kaks korraliku [võistlust] sel hooajal veel teha, et näha kuhu siis see asetab mind uueks hooajaks. Dohat silmas pidades on vaja Eesti rekordile need 20 punkti ka kuskilt veel leida – ma arvan, et motivatsiooni peaks olema, et korralik võistlus teha."

MM-i norm on tänavu küll 6300 p, ent Šadeiko arvab, et tõenäoliselt tiitlivõistlusele pääsemiseks nii head tulemust teha pole tarvis. "6300 punkti tahaks ikka teha, aga ilmselt läheb nii, et ka olümpiaks ei pea tegema 6420 punkti. Ilmselt 6200–6300 vahele on vaja see aasta teha, et saada Dohas peale. Normid on väga kõvad, aga see on kõikidel aladel nii, eks me näe, mis saama hakkab."

Götzise mitmevõistlus toimub laupäeval-pühapäeval. Eestlastest on stardis Maicel Uibo, Janek Õiglane, Karl Robert Saluri ja Grit Šadeiko.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: