Teigamägi Doha MM-ist: enam kui kümnepealine koondis on reaalne

Foto: ERR

ETV spordisaates käis pühapäeval rääkimas Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi. Juttu tuli Euroopa Kergejõustikuliidu kongressist Prahas, Eesti kergejõustiklaste ettevalmistusest algavaks hooajaks ning Doha MM-ist.

Sind valiti teiseks ametiajaks valiti Euroopa Kergejõustikuliidu nõukogusse. Mida Eesti kergejõustik sellest võidab, et meil on oma inimene selles nõukogus?

Me oleme kõige väiksema riigi esindajad selles 17-liikmelises nõukogus. Mina arvan, et ka väiksel riigil tasub kaasa lüüa sellistes organites. Esiteks oleme me infole lähemal, teiseks toob see päris palju kogemust – ma ei pea silmas vaid ennast, vaid ka meie alaliitu – ja loomulikult on meil lühem ajaline distants ettepanekuid teha.

Euroopa kergejõustikuliidu presidendina jätkab norralane Svein Arne Hansen, kellel valimistel konkurenti polnudki. Kas tegemist on nii tugeva presidendiga või pole see ametikoht piisavalt atraktiivne, et see valimisvõitlus oleks tulisem?

Eelmisel korral oli kandidaate tervelt kolm, kui Hansen esimest korda valiti, nii et atraktiivsuses ei maksa kahelda. Ma arvan, et esiteks juba istuva presidendi vastu on suhteliselt raske tulla; teiseks on nelja aasta jooksul kergejõustikule suhteliselt rasketel aegadel Hansen käitunud avatult, Euroopa Kergejõustikuliit on säilitanud enda näo ja olnud positiivne maailma raputanud skandaalide taustal. Inimesed usaldavad Svein Arnet.

Kui vaadata otsuseid, mis Euroopa Kergejõustikuliidu kongressil Prahas tehti, siis ühe asjana torkab silma, et üks võistlus, mis olnud ka aastakümneid Eesti kergejõustiku jaoks tähtis ja edukas võistlus, lakkab olemast. Miks kaovad kalendrist mitmevõistluse võistkondlikud Euroopa meistrivõistlused?

Põhjus, miks võistlus tulle alla sattus, oli võib-olla see, et juba viimasel kümnel aastal Euroopa tipud väga ei pea lugu sellest võistlusest. On tehtud analüüse, et kui mitu eurooplasest maailmameistrivõistluste medalivõitjat samal aastal võistles sellel võistlusel ja see analüüs on kahjuks selle võistluse kahjuks. Teiseks on tippudele piisavalt võimalusi aasta jooksul – ma pean silmas kümnevõistlust, seitsmevõistlust. Eesti näitel selleks, et igal aastal koondis kokku saada, oleme pidanud sellesse eraldi investeerima. Selle võistluse asemele kindlasti planeeritakse mingit teistsugust atraktiivsemat vormi, et mitmevõistlejatel ikkagi oleks põhjust võistkondlikult kokku tulla.

Milline on meie tippkümnevõistlejate valmisolek eelseisvaks hooajaks nii tervise mõttes kui ka sportlike eesmärkide mõttes, kes millisele võistlusele panustab?

Kui me võtame meie absoluutsed tipud – Maicel Uibo, Janek Õiglane, Karl-Robert Saluri – nemad plaanivad kindlasti võistelda mai lõpus Götzises. Maicel, kes on äsja sügisel ühe väikese lõikuse üle elanud, peab seda proovivõistluseks, mis peab talle näitama, kuidas tema edasine hooaeg kulgeda saab. Kõigi nendega on käimas ka läbirääkimised, et nad osaleksid Euroopa võistkondlikel meistrivõistlustel Eesti koondises. Ülejäänud mitmevõistlejatel on mai lõpust kuni juuni alguseni kokku valida rahvusvaheliste võistluste puhul viie võistluse vahel, lisaks toimuvad Rakveres ühed mitmevõistluse võistlused. U-23 vanuseklassi sportlased – näiteks Johannes Erm, Karl Erik Nazarov, Karel Tilga – valmistuvad oma vanuseklassi võistlusteks. Ülejäänuid peibutab Doha MM-i norm.

Praegu on meil normitäitjaid neli, eelmisel MM-il oli Eesti koondises 14 sportlast. Kui mitut Eesti kergejõustiklast võiksime Dohas näha?

Ütleme nii, et kõik numbrid üle kümne on väga hea tulemuse, kui vaatame puhtalt kvalifitseerumist. Ma usun, et see on reaalne. Kas just 14 sportlast täis tuleb, see on eraldi küsimus. Mõnedki normid on kangemast puust kui Londoni (MM-i) puhul, aga sportlased valmistuvad ja hetkel on see kõige tugevam töötegemise aeg, ehk et kõik on erinevates kohtades treeninglaagrites.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: