Maailma esireket Djokovic piirdus Miamis neljanda ringiga ({{commentsTotal}})

Novak Djokovic
Novak Djokovic Autor/allikas: AFP/Scanpix

Meeste tennise maailma esireket Novak Djokovic sai Masters-sarja tenniseturniiril Miamis neljandas ringis üllatuskaotuse, jäädes kolmes setis alla hispaanlasele Roberto Bautista Agutile (ATP 25.).

Kuigi Bautista Agut oli Djokovici nende eelmises omavahelises kohtumises – hooaja avaturniiril Dohas – alistanud, paistis Djokovic sel korral kindla võidu suunas liikuvat. Serblane võitis avaseti kindlalt 6:1 ja alustas ka teist setti servimurdega, kuid loovutas siis kohe enda pallingugeimi. Kahes järgnevas Bautista Aguti servigeimis oli Djokovicil kokku neli murdevõimalust, ent tal ei õnnestunud neist ühtegi realiseerida. Seisul 5:5 katkestas vihm umbes 40 minutiks mängu ja väljakule naastes teenis Djokovic veel ühe murdepalli, mida ta ei suutnud ära kasutada ning järgnevas geimis jõudis murdeni hoopis hispaanlane, võites seti 7:5.

Otsustavas setis pääses Bautista Agut esimesena murdega 3:1 juhtima, kaotas seejärel kohe enda pallingu, aga murdis uuesti Djokovici servi ja sellest piisas, et sett lõpuks 6:3 võita.

"Olin agressiivsem ja püüdsin vähem eksida, keskendusin iga punkti algusele ja lõpuks see töötas," ütles Bautista Agut.

Järgmisena läheb Bautista Agut vastamisi tiitlikaitsja John Isneriga (ATP 9.), kes sai 7:6 (5), 7:6 (3) jagu 19. asetatud britist Kyle Edmundist (ATP 22.).

Suurepärases hoos jätkab aga vaid 18-aastane kanadalane Felix Auger-Aliassime. Turniiri kvalifikatsioonist alustanud noormees on jõudnud juba veerandfinaali, kaheksandikfinaalis oli ta 7:6 (4), 6:4 parem 17. paigutusega grusiinist Nikoloz Basilashvilist (ATP 19.). Kaheksa parema hulka pääsemisega on Auger-Aliassime kindlustanud edetabelis vähemalt 16-kohalise tõusu, 41. reale.

Enda karjääri esimeses Mastersi veerandfinaalis läheb Auger-Aliassime vastamisi 11. asetatud horvaadi Borna Coriciga (ATP 13.), kes sai 4:6, 6:3, 6:2 jagu austraallasest Nick Kyrgiosest (ATP 33.).

Tabeli teises pooles alistas 6. asetatud Kevin Anderson (ATP 7.) 7:5, 7:5 austraallase Jordan Thompsoni (ATP 77.) ja ootab veerandfinaalivastast mängust, kus kohtuvad 13. paigutatud Daniil Medvedev (ATP 15.) ja 4. asetusega Roger Federer (ATP 5.).

20. paigutusega kanadalane Denis Shapovalov (ATP 23.) sai 4:6, 6:3, 7:6 (3) jagu 8. asetusega kreeklasest Stefanos Tsitsipasest (ATP 10.) ja läheb veerandfinaalis vastamisi 28. asetatud ameeriklase Frances Tiafoega (ATP 34.), kes oli 7:5, 7:6 (6) parem 18. asetatusega belglasest David Goffinist (ATP 20.).