Eesti iluvõimleja püüab olümpiapiletit Kanada rühmaga

Foto: ERR

Iluvõimlemises kuus aastat Eesti koondisse kuulunud Carmel Kallemaa püüab Tokyo olümpiamängudele jõuda Kanada rühmaga.

Kui Rio olümpiamängudele pürgis Tartus iluvõimlejaks sirgunud Carmel Kallemaa individuaalses mitmevõistluses ning piletist jäi napid neli ja pool punkti puudu, siis järgmise aasta Tokyo olümpiale püüab ta jõuda Kanada rühmkava koondisega.

Juba üle viie aasta Torontos treeniv ja õppiv Kallemaa läbis novembris edukalt katsed Kanada koondisse pääsemiseks ja nüüd valmistub ta suvel Peruus toimuvateks Pan-Ameerika mängudeks, kus Kanada rühm loodab teenida Tokyo mängude pääsme.

"Ma olen nüüd ära harjunud ja ma tunnen ennast väga hästi. Täiesti teistmoodi kui individuaal, aga ma olen väga rahul ja ma lähen igasse trenni väga hea tujuga," kommenteeris Kallemaa.

"Kõige pealt on meil plaan teha puhtad katsed ja selle nimel töötame praegu palju. Kuna meil on rühma tulnud see aasta palju iluvõimlejaid, mina olen üks nendest, siis praegu proovime saada kavadesse ühtsust ja korrektsust. Edasi lähme Pan-Ameerika mängudele ja seal jagatakse välja kohad olümpiale," tutvustas Kallemaa plaane.

Ookeani taga õpib Carmel Kallemaa kõrgkoolis ürituste korraldajaks. Ta armastab väga ka lavastada ja hiljuti sai ta taas kätt proovida, kui lavastas 25. korda toimunud Miss Valentineii turniiri galaetenduse teemana "Sammud päiksekiirtel". Torontos töötab 21-aastane võimleja ka oma ema, Janika Möldri asutatud "Glimmeri " klubis treenerina. Seda kõike teeb ta oma treeningute kõrvalt.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: