Kontaveidita tennisenaiskond kaotas Fed Cupil Ukrainale ({{commentsTotal}})

{{1549616040000 | amCalendar}}

Eesti tennisenaiskond kaotas Poolas peetava Föderatsiooni karikasarja Euro-Aafrika tsooni esiliigas B-alagrupi viimases matšis 0:3 Ukrainale. Eesti ridades ei teinud kaasa esinumber Anett Kontaveit.

Ka Ukraina tuli Eesti vastu teise ešeloni mängijatega. Esimeses matšis olid vastamisi Saara Orav (ITF 1280.) ja Marta Kostjuk (WTA 195.). 17-aastane Orav jäi endast pool aastat nooremale Kostjukile kindlalt alla, kaotades 51 minutit kestnud mängu 3:6, 0:6.

Teises üksikmängus ei võitnud Elena Malõgina (ITF 410.) geimigi, kaotades Katerina Kozlovale (WTA 126.) vaid 35 minutiga 0:6, 0:6. Malõgina võitis terve mängu jooksul kõigest 13 punkti, Kozlova aga 49.

Paarismängus pidid Malõgina ja Valeria Gorlatš tunnistama Kozlova ja Nadja Kitšenoki selget 6:1, 6:0 üleolekut.

Eesti jäi B-alagrupis ainsana võiduta. Avapäeval jäädi 1:2 alla Bulgaariale ja seejärel sama skooriga ka Rootsile. Laupäeval mängib Eesti esiliigasse püsimajäämise eest A-alagrupi viimasel kohal lõpetava riigiga, kelleks on Taani.

"Tänane tulemus suure tõenäosusega meie jaoks midagi ei otsustanud. Mäng näitas seda, et kui Anett ei mängi, siis selline meie tase kahjuks ongi," lausus naiskonna kapten Märten Tamla ERR-ile.

"Kõik saavad väga hästi aru, et ega meil siin edasipääsulootusi ei olnud, aga keegi ju kaotama ei lähe ja annavad iga mäng endast parima. Loomulikult oleme väga pettunud, kui homme kaotame."

B-alagrupi lõpetas esikohal täisedu kolme võiduga Rootsi, kes kohtub pääsu eest Maailmaliiga üleminekumängudele A-alagrupi võitja Venemaaga. Ukraina lõpetas kahe võidu ja ühe kaotusega teisel kohal ning Bulgaaria ühe võidu ja kahe kaotusega kolmandal kohal.