Eesti tennisenaiskond jäi Fed Cupil Bulgaariale alla ({{commentsTotal}})

{{1549449480000 | amCalendar}}
Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Eesti naiste tennisekoondis kaotas Poolas peetaval Föderatsioonide karikaturniiri Euroopa-Aafrika tsooni I grupi turniiri avamatšis Bulgaariale tulemusega 1:2.

Esimeses üksikmängus pidi Valeria Gorlatš tunnistama maailma edetabelis 251. kohta hoidva Isabella Šinikova paremust 7:6 (8:6), 6:3.

Gorlatš alustas mängu kohe servikaotusega, aga murdis kuuendas geimis tagasi. Seti lõpus ei suutnud kumbki oma servi hoida ja nii ootas kiire lõppmäng, kus Gorlatš oli peal 2:0 ja 6:4, aga kaotas siiski 6:8.

Teises setis murdis ta kohe hakatuseks Šinikova pallingugeimi, aga loovutas enda kaks esimest servigeimi samuti ega suutnud end enam sellest seisust välja murda. Kaheksandaks geimis oli Šinikoval seisul 5:2 kaks matšpalli, aga need suutis Gorlatš veel päästa. Üheksanda geimi vormistas bulgaarlanna aga nulliga.

Teises üksikmängus oli maailma edetabelis 20. kohta hoidev Anett Kontaveit üle Viktoria Tomovast (WTA 158.) 6:1, 6:7 (4:7), 6:1.

Kui esimene ja viimane sett kuulusid eestlasele suhteliselt kergelt, siis 54 minutit kestnud teises setis jäi kiire lõppmänguga peale bulgaarlanna. Mõlemal oli selles setis probleeme servi hoidmisega, nii Kontaveit kui ka Tomova kaotasid pooled pallingugeimid.

Paarismängus pidid Anett Kontaveit ja Maileen Nuudi tunnistama Isabella Šiniakova ja Viktoria Tomova 6:2, 6:2 paremust.

Tund aega ja ühe minuti kestnud kohtumises tegid mõlemad paarid kaks topeltviga, eestlannadel õnnestus servida lisaks üks äss.

Lisaks Eestile ja Bulgaariale kuuluvad Zielona Goras mängivasse B-gruppi veel Rootsi ja Ukraina. Üllatusvõidu teeniski Rootsi naiskond, kes alistas alagrupi favoriidi Ukraina tulemusega 2:1. Kui esimeses matšis alistas ukrainlanna Dajana Jastremska 6:4, 6:2 rootslanna Johanna Larssoni, siis teises kohtumises viigistas Rebecca Peterson seisu 1:1-le, kui alistas 6:0, 6:2 Lesia Tsurneko. Paarismängus võitsid rootslannad Larsson ja Peterson 2:6, 6:3, 7:5 Nadija Kitšenoki ja Marta Kostjuki.

Neljapäeval kohtub Eesti Rootsi ja reedel Ukrainaga.