Otepää MK-etappi ootavad olulised muudatused ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Murdmaasuusatamise maailma karika etappi on uuesti Otepääle oodata kahe aasta pärast, küll aga teatud mitte päris samal kujul.

Kui seni on Otepääl sõidetud jaanuaris, siis 2021. aasta kalendrisse on see planeeritud märksa hilisemasse perioodi. "Hetkel on kalendrisse pandud kirja 2021. aasta vahetult enne MM-i," lausus tänavuse etapi peakorraldaja Kunnar Karu intervjuus ERR-ile.

"Sellisel juhul võiks distantsid olla sprindivõistlus ja tavaline distantsisõit, küll ootuspärase klassika asemel vabatehnikas. Kui kõik hästi läheb, eelarve kokku saadakse, suusafänne ja -lund jagub, siis aastal 2021 ja veebruari teisel poolel ootame kõiki jälle Otepääle."

Tänavusi võistlusi vaatas kahe päeva jooksul ümmarguselt 6000 inimest. "Ootused olid pisut suuremad - lootsime 7000-8000 kokku saada, aga kui laupäeval jälgida võistlust, siis raja ääres ei olnud ühtki tühja kohta: kus olid hooldemehed, kus olid pealtvaatajad - kõik kohad viimseni olid võetud. Ma usun, et laupäeval 4000 pealtvaatajat on väga hea tulemus," jäi Karu rahule.

Eelarve piletitulust väga palju ei sõltu, aga siiski on iga euro arvel. "Kui vaadata eelarve lõppseisu, siis ma arvan, et Eesti suusaliit jääb selle üritusega enam-vähem nulli piirile. Võib-olla natuke miinuse või plussi poole. Aga tulemus on igal juhul jätkusuutlik ja loodame siit ainult positiivsemalt edasi minna."

Riigi toetust hindab Karu väga oluliseks. "EAS on väga suure panuse andnud ja eratoetajad seal kõrval. Küll ei ole see aasta võimalik öelda, et oleks väga suuri eratoetajaid, kes annaks väga olulise osa eelarvemahust."

"Otsisime neid, aga see aasta läksime pigem seda teed, et on palju väiksemaid toetajaid - nende kõigi abiga, usun, oleme eelarve ka kokku saanud," jätkas peakorraldaja. "Kõik tublid inimesed, kes on oma panuse andnud etappi vaatama tulles, ma usun, et see toob lõpuks eelarve ikkagi natuke plusspoolele."

"Ma arvan, et riik täna näeb neid häid spordisündmusi, mida tasub toetada ja kus oleks panus oluline, et Eesti oleks maailmas nähtav," ütles Karu. "Ma usun, et murdmaa maailma karika etapp on üks nendest ja riik on ka meid märganud."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: