Simona Halep sai Venus Williamsist kindlalt jagu, ees ootab Serena Williams ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1547891520000 | amCalendar}}
Simona Halep
Simona Halep Autor/allikas: AFP/Scanpix

Naiste tennise maailma esireket Simona Halep sai Austraalia lahtiste kolmandas ringis senise turniiri kindlaima võidu, mängides üle kunagise esinumbri Venus Williamsi.

Avaringis Kaia Kanepiga kaks tundi ja 11 minutit vaeva näinud ning teises ringis kaks ja pool tundi Sofia Keniniga mänginud Halep sai 38-aastasest Venus Williamsist tund ja 17 minutit kestnud mängus jagu 6:2, 6:3.

"See oli hea matš, mängisin enda arvates väga hästi," oli Halep rahul. "Järgmises ringis on suurem väljakutse, aga mul pole midagi kaotada, annan endast parima."

Kaheksandikfinaalis läheb Halep vastamisi Venuse noorema õe Serena Williamsiga, kes jahib enda 24. slämmivõitu. Austraalias on Williams võidutsenud seitsmel korral, viimati kaks aastat tagasi, kui ta oli lapseootel. Mullune turniir jäi tal emakssaamise tõttu vahele.

Serena Williams ja Halep on omavahel vastamisi olnud üheksal korral, viimati 2016. aasta US Openi veerandfinaalis, kui Williams jäi peale 6:2, 4:6, 6:3. Seni on Halep Williamsist jagu saanud vaid ühe korra – 2014. aasta aastalõputurniiri alagrupimatšis jäi ta peale koguni 6:0, 6:2. Williams on Halepi vastu kolmel korral võitnud seti 6:0.

Eelmise ringi mängu kohaliku aja järgi pärast kella kolme öösel lõpetanud 18. asetatud hispaanlanna Garbine Muguruza oli ilusti taastunud ja oli 7:6 (5), 6:2 parem šveitslanna Timea Bacsinszkyst. Kaheksandikfinaalis kohtub Muguruza 7. paigutatud tšehhitari Karolina Pliškovaga, kes sai üle kahe tunni kestnud kohtumises 6:4, 3:6, 6:2 jagu 27. asetusega itaallanna Camila Giorgist.