Maailma 35. reket lülitas Kerberi konkurentsist, välja langes ka Šarapova ({{commentsTotal}})

Angelique Kerber
Angelique Kerber Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Aasta esimesel suure slämmi turniiril teenis karjääri suurima võidu maailma 35. reket Daniel Rose Collins, kes alistas 1/8-finaalis 2016. aasta Austraalia lahtiste tšempioni Angelique Kerberi (WTA 2.) tulemusega 6:0, 6:2.

Collins ei ole varasemalt suure slämmi turniiridel mitte ühtegi matši võitnud. Nüüd alistas ta 58 minutit kestnud kohtumises teise asetusega Kerberi. Esimeses setis teenis Kerber vaid kaheksa punkti 34-st, teises aga 18 silma 47-st. Oma esimeses kolmes kohtumises ei kaotanud Kerber kordagi servi, kuid Collinsi vastu suutis ta seda hoida vaid korra.

Veerandfinaalis kohtub Collins kas viienda asetusega Sloane Stephensi või asetuseta mängija Anastasia Pavljutšenkovaga.

Esimest korda jõudis suure slämmi turniiril finaali ka austraallanna Ashleigh Barty (WTA 15.), kes sai jagu Maria Šarapovast (WTA 30.) tulemusega 4:6, 6:1, 6:4. 2008. aastal Austraalias võidutsenud Šarapova kustus vahepeal täielikult, kui kaotas üheksa geimi järjest. Kaks tundi ja 25 minutit kestnud matšis tegi Barty esimeses setis 22 lihtviga, kuid kogus ennast seejärel ja läks teises setis 3:1 eduseisu ning võitis üheksa geimi järjest. Šarapova tuli mängu tagasi kolmanda seti lõpuks, ent Barty edu oli võiduks juba piisav.

"Ma arvan, et ta mängis väga hästi ja mul olid omad võimalused võitmiseks, mida ma ei kasutanud," ütles Šarapova mängujärgselt. "Mul oli mõõn mitu geimi järjest, mis andis vastasele enesekindluse. Ta realiseeris selle hästi ära."

Barty on ühtlasi esimene austraallanna, kes viimase kümne aasta jooksul on Austraalia lahtistel veerandfinaali jõudnud. Viimati tegi seda 2009. aastal Jelena Dokic.

Poolfinaalkoha eest võistleb Barty tšehhitari Petra Kvitovaga (WTA 6.), kes alistas 1/8-finaalis 17-aastase USA tulevikulootuse Amanda Anisimova (WTA 87.). Barty ja Kvitova kohtusid omavahel ka Sydney turniiri finaalis, kus toona jäi peale Kvitova.