Šarapova sai tiitlikaitsjast Wozniackist jagu ({{commentsTotal}})

Maria Šarapova
Maria Šarapova Autor/allikas: AFP/Scanpix

Tiitlikaitsja Caroline Wozniacki piirdus tänavustel Austraalia lahtistel kolmanda ringiga, kus jäi alla 2008. aasta võitjale Maria Šarapovale.

Turniiril 30. asetatud Šarapova alistas kolmanda paigutusega Wozniacki ligi kaks ja pool tundi kestnud kohtumises 6:4, 4:6, 6:3. Seejuures avasetis võitis Šarapova 1:4 seisust viis geimi järjest.

Varem olid nad omavahel mänginud kümnel korral ja Šarapova juhtis 6:4, kuid viimati olid nad vastamisi 2015. aasta kevadel.

Pääsu eest veerandfinaali läheb Šarapova vastamisi kodupubliku lemmiku, 15. asetatud austraallanna Ashleigh Bartyga.

Viimati jõudis Šarapova Austraalia lahtistel veerandfinaali kolm aastat tagasi, sama aasta turniiril andis ta positiivse dopinguproovi, mille tõttu pidi ta 15 kuud väljakutelt eemal olema.

2017. aasta US Openi võitja, tänavu Melbourne'is 5. asetatud ameeriklanna Sloane Stephens sai tasavägises kohtumises 7:6 (6), 7:6 (5) jagu 31. paigutusega horvaat Petra Marticist.

Stephensi järgmine vastane on venelanna Anastassia Pavljutšenkova, kes oli kolmandas ringis kindlalt parem valgevenelanna Aliaksandra Sasnovitšist. Mäletatavasti lülitas Sasnovitš teises ringis konkurentsist välja Eesti esinumbri Anett Kontaveidi.