Kahevõistluse MK-sari naaseb Otepääle ka järgmisel aastal

Otepää võõrustas nädalavahetusel läbi aegade esimest korda kahevõistluse MK-etappi. Võistluse kogu korraldusliku poolega jäid rahule sportlased, aga ka Rahvusvaheline suusaliit (FIS). Korraldaja Ago Markvardti sõnul jõuab kõrgetasemeline kahevõistlus mõningatest puudustest hoolimata Eestisse ka järgmisel aastal.

Varasemalt kahevõistluse kontinentaalkarikasarja etappe korraldanud Otepää tegi ära selle, mis mullu jaanuari alguses lumepuuduse tõttu tegemata jäi – Tehvandi võõrustas esmakordselt maailma kahevõistluse paremikku ja tegi seda kõrgel tasemel.

"Ma loodan, et see märk [mis maha pandi] oli selline, et kõik jäid rahule. See tagasiside sportlastelt, FIS-il ja kogu teenindavalt personalilt oli väga positiivne," lausus Otepää MK-etapi korraldaja Ago Markvardt.

Kas on ka midagi sellist, mida tuleks parandada? "Seda on tegelikult päris palju ja esimese korra kohta me keskendusimegi, et tuleks hea võistlus, hea telepilt ja sellega saime me hästi hakkama. Loomulikult on meil korraldusliku poole pealt veel väga palju õppida ja areneda ning selle nädala lõpus loodame põhitiimiga koos maha istuda ja arutada läbi need miinused ja plussid," vastas Markvardt.

"Ei tahaks laskuda detailidesse, aga oli päris palju inimesi, või nii-öelda juhte, kes jooksid korraga neljas suunas ja sellest me õppisime päris palju."

Milline oli publikuhuvi? "Esialgselt oli väga raske midagi prognoosida, et palju võiksime pealtvaatajaid oodata – kahevõistlus ei ole nii populaarne kui murdmaasuusatamine ja me seadsime eesmärgiks tagasihoidlikud 1000 inimest. Mulle tundub, et me selle natukene kahe päeva peale kokku ületasime – piletimüük oli ca 800 inimest ja lisaks siis veel kutsutud inimesed."

Kuivõrd võistlus majanduslikult eesmärgi täitis? Või oli tegemist Eesti kahevõistluse maineprojektiga? "See esimene on kindlasti maineprojekt, aga plusse ja miinuseid hakkame alles kokku lööma. Kõik teenuseosutajad alles hakkavad meile arveid saatma. Lõppkokkuvõte tuleb ilmselt pärast murdmaa etappi."

Eesti sportlasi oli stardis täpselt üks - Kristjan Ilves. Kui palju see number võiks ja peaks lähiaastatel täienema? "Kindlasti, ja ma arvan, et selle sama MK-etapi korraldamine ja maailma tippude siia Otepääle toomine annab sellele mingisuguse tõuke. Noored näevad, millised need tippsportlased sellel alal on ja saavad neid käega katsuda ning see annab neile motivatsiooni alustada ka kahevõistluse ja suusahüpete treeningutega."

Kas ka järgmine talv toimub MK-etapp Otepääl? "Jah. Meil ei ole midagi häbeneda. FIS on meile selle loa andnud ja tegelikult oleme järgmised kaks aastat kalendris sees ja edaspidise osas alustame läbirääkimisi järgmisel talvel," lisas Markvardt.

"Asume nüüd läbirääkimistesse nii Eesti suusaliidu kui ka Otepää linnaga, et vaadata üle kõik üksikasjad ja planeerida kõik eelseisvateks aastateks. Meie oleme vähemalt Otepää kui korraldaja osas positiivselt meelestatud tulevikus," kommenteeris FIS-i kahevõistluse MK-sarja direktor Lasse Ottesen.

Kahevõistluse MK-etapi Otepääl võitis pühapäeval norralane Jarl Magnus Riiber, kes edestas sakslast Johannes Rydzekit ja jaapanlast Akito Watabet.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: