Federer ja Bencic võitsid teist aastat järjest Hopmani karikaturniiri ({{commentsTotal}})

Roger Federer ja Belinda Bencic võidukarikaga,
Roger Federer ja Belinda Bencic võidukarikaga, Autor/allikas: AFP/Scanpix

Austraalias Perthis peetud hooaja alguse segavõistkondade tenniseturniiril Hopman Cup võidutsesid teist aastat järjest šveitslased Roger Federer ja Belinda Bencic.

Sarnaselt eelmisele aastale alistasid Federer ja Bencic finaalis 2:1 sakslased Alexander Zverevi ja Angelique Kerberi.

Finaali esimeses mängus alistas Federer (ATP 3.) kindlalt 6:4, 6:2 kindlalt Zverevi (ATP 4.), teises üksikmängus pidi aga Bencic (WTA 54.) tasavägises kohtumises tunnistama Kerberi (WTA 2.) 6:4, 7:6 (6) paremust.

Segapaarismängus, kus setid mängitakse nelja geimivõiduni, alustasid Federer ja Bencic viie järjestikuse geimivõiduga, võites avaseti 4:0 ja minnes teises 1:0 ette. Seejärel võitsid aga Zverev ja Kerber neli geimi järjest, võttes seega teise seti 4:1. Ülipõnevas otsustavas setis juhtisid Federer ja Bencic 3:1, kuid sakslased viigistasid seisu. Kiires lõppmängus jäid Federer ja Bencic peale 5:4.

Kerberile ja Zverevile oli finaalikaotus turniiri esimene allajäämine, alagrupifaasis võitsid nad kõik matšid. Federer ja Bencic jäid aga alagrupi viimases matšis 1:2 alla Kreekale.

Šveitsile on see neljas Hopmani karikaturniiri võit, seejuures teine järjestikune. Nelja võiduga jagatakse kõigi aegade arvestuses Hispaaniaga teist kohta, edukaim on olnud USA, kes võidutsenud kuuel korral. Saksamaa on Hopman Cupi võitnud kahel korral, viimati aga 24 aastat tagasi.

Federerile oli see kolmas Hopman Cupi võit ja sellega on ta mängijate arvestuses kõigi aegade edukaim, keegi teine pole üle kahe korra sel turniiril võidutsenud.

Hopmani karikaturniir on 30 aastat tagasi loodud hooaja alguse tenniseturniir segavõistkondadele, kes esindavad sama riiki, turniiril osaleb kaheksa võistkonda. Võistlus nimetati Hopmani karikaturniiriks endise Austraalia tennisisti ja treeneri Harry Hopmani auks.

Kuna järgmisel aastal peetakse esimest korda meeste võistkondlik turniir ATP Cup, levivad kõlakad, et tänavune Hopman Cup jääb viimaseks.