Otepää on maailma tippude võõrustamiseks valmis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kristjan Ilves
Kristjan Ilves Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Otepää ja Tehvandi on jaanuarikuus toimuvateks suusaalade MK-etappideks valmis. Talvepealinna tulevad nii kahevõistluse kui ka murdmaasuusatamise maailma tipud ja oodata on põnevaid võistlusi. Esimest korda Eesti suusaalade ajaloos võõrustab Otepää ühes kalendrikuus kaht maailmakarikaetappi.

Esimesena kogunevad Otepääl kahevõistlejad, kes võistlevad 4.–6. jaanuaril. Tänaseks on oma võistlemisest teada andnud 14 koondist, sealhulgas ka sellised riigid nagu Jaapan, Austria, Soome, Saksamaa, USA, Venemaa, jt.

Kahevõistluse MK-etapi projektijuhi Ago Markvardti sõnul on 4.–6. jaanuaril toimuva maailmakarikaetapi ettevalmistus kulgenud ootuspäraselt ja võistlusvalmis on nii suusahüppemägi kui ka 1,5 km kunstlumest suusarada. "Tehvandi mäel toimuvad praegu juba treeningud ja peagi loodame valmis saada 2,5 km suusaraja," kinnitas Markvardt.

Kahevõistluse MK-etapiga samaaegselt toimuval naiste kahevõistluse kontinentaalsarjaetapil näeb võistlemas sportlasi Eestist, Norrast, Prantsusmaalt, Saksamaalt, Jaapanist, aga ka Hiinast. Naised võistlevad FIS-i võistlussarjas Tehvandil esimest korda. 

Eesti kahevõistlejatest on võistlustules vennad Kristjan ja Andreas Ilves. Lisaks näeb kodupublik kontinentaalsarjas võistlemas Annemarii Bendit. Triinu Hausenbergi osalemine kodusel karikaetapil selgub lähiajal.

Kahevõistluse maailmakarikaetapp toob Otepääle Eestist ja mujalt kokku ca 500 inimest. Sealhulgas vähemalt 60 sportlast, 84 tugimeeskondade liiget ja rohkem kui sadakond rahvusvaheliste teleülekannetega seotud spetsialisti ja teenindavat personali (Swiss Timing, FISMAG, jt). Samuti panustab MK-etapi kordaminekusse pea 100 vabatahtlikku.

Kahevõistluse maailmakarikaetapi (4.–6. jaanuar) programm:    

04.01.2019      PCR  (Provisional Competition Round e proovivoor)  
05.01.2019      Meeste individuaalvõistlus 

06.01.2019      Meeste individuaalvõistlus       

Naiste kahevõistluse kontinentaalsarjaetapi (4.–6. jaanuar) programm:

04.01.2019      PCR    
05.01.2019      Individuaalvõistlus       
06.01.2019      Individuaalvõistlus       

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: