Kristjan Ilves: loodan Otepää MK-etapiks olla väga heas vormis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Kuvatõmmis

Kahevõistleja Kristjan Ilves teeb talihooaja avastardi juba järgmisel nädalavahetusel Rukas toimuval MK-etapil, mida ta ise peab üheks oma lemmikvõistluseks.

"Üldiselt võtame esimest etappi suhteliselt rahulikult, läheme mitte liiga üleforsseerituna," sõnas Ilves Ruka võistluse kohta. "Pigem hoiame tagasi, et tervis säiliks. Kindlasti anname parima, aga mingeid suuri lootusi pole pannud."

"Ruka mäki on ikkagi väga omamoodi, seal on üldiselt väga tuuline, ta on teistest suurem ja kuna on hooaja algus, on paljud võib-olla oma hüppevormi pärast ebakindlad," spekuleeris Ilves. "Need, kes on julged ja head hüppemehed, on seal alati eelisolukorras. Kindlasti on see üks minu lemmiketappe ja seepärast on sinna alati hea minna."

"Hüppevormi kohta võib nii palju öelda, et võrreldes suvega on asjad taas paremaks läinud. Viimaste trennidega olen leidnud enesekindluse, kindlasti saaks paremini, aga meil on veel aega. Usun et ka suusavorm on tugev kesmine, eks esimesed võistlused näita. Vaja veel natuke paari nädala jooksul saada mootorit tööle."

Otepääl toimub kahevõistluse MK-etapp 2019. aasta esimese võistlusena, 5. ja 6. jaanuaril. Selle aasta alguses toimuma pidanud MK-etapp jäeti lumepuudusel ära.

"Otepää mägi on mugav ja kaasaegne, aga selles suhtes omapärane, et ta on suhteliselt madala lennuga," iseloomustas Ilves olusid Otepääl. "Isegi sellisel väikesel mäel võivad vahed sisse tulla, ta ei ole oma loomu poolest kõige lihtsam mägi. Kokkuvõttes on ikka nii, et kui oled heas vormis, hüppad igalt mäelt ja suudad igas olukorras kohaneda, kui mõnda tehnilist poolt on vaja muuta."

"See on kindlasti üks hooaja tähtsamaid võistlusi MM-i kõrval. Loodame, et kõik läheb plaanipäraselt ja etapp toimub. Olen natuke selle alatooniga treeninud ka, et minna võistluselt võistlusele paremaks ja uuel aastal olla [Otepää] etapiks väga heas vormis. Kohtade poole pealt jääksin väljaütlemistega tagasihoidlikuks - olgu nii nagu on. Lähen ikkagi kõrget kohta püüdma, aga sport on selline, et kunagi ei saa midagi ette öelda. Kui ilmaolud on head, ilm rahulik, usun, et lastakse hüpata saja meetri peale, võib-olla isegi üle. Alla 95 meetri ei ole esikümnesse asja, usun, et tuleb üsna tihe võistlus."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: