Pariisi turniiri poolfinaalis näeb Federeri ja Djokovici vastasseisu ({{commentsTotal}})

Roger Federer
Roger Federer Autor/allikas: Imago/Scanpix

Pariisis jätkuval ATP Masters tenniseturniiril selgusid viimased poolfinalistid, kui Roger Federer alistas Jaapani esireketi Kei Nishikori ning Novak Djokovic oli parem horvaat Marin Cilicist.

37-aastasel Roger Federeril (ATP 3.) kulus üheksa aastat noorema jaapanlase alistamiseks tund ja 21 minutit, võites Nishikorit (ATP 11.) 6:4, 6:4.

Avasetis oli Federer tagaajaja rollis, jäädes pärast esimest geimi kaotusseisu. 3:4 kaotusseisus suutis 20-kordne suure slämmi turniirivõitja aga oma kogemused maksma panna, ning võitis kolm geimi järjest, murdes seejuures korra ka Nishikori servi.

Teist setti alustas Federer kohe servimurdega ja läks kiirelt 2:0 juhtima. Kuigi maailma 11. reket Nishikori suutis neljal korral kaotusseisu ühele geimipunktile vähendada, võitis Federer ka teise seti 6:4.

Samuti veerandfinaalis võidutsenud Novak Djokovic (ATP 2.), kes tõuseb uuel nädalal maailma esireketiks, alistas kaks tundi ja 12 minutit kestnud matšis horvaat Marin Cilici (ATP 7.) 4:6, 6:2, 6:3.

Põnevas avasetis juhtis Djokovic 4:3, kuid seejärel võitis Cilic kolm geimi järjest ja ühes sellega seti 6:4. Teises setis suutis Djokovic oma mängu oluliselt parandada, murdes kahel korral vastase servi ning loovutades Cilicile vaid kaks geimi. Otsustav kolmas sett algas äärmiselt tasavägiselt, kuid 3:3 viigiseisule järgnevalt oli paremaks osapooleks Djokovic, kes võitis kolm geimi järjest ja sellega ka matši.

Roger Federeri ja Novak Djokovic omavaheline poolfinaalmatš peetakse laupäeval. Teises poolfinaalis lähevad vastamisi venelane Karen Hatšanov (ATP 18.) ja austerlane Dominic Thiem (ATP 8.).