Padise alustab tiitli kaitsmist, Kehra loodab mängida sisuga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Käsipall
Käsipall Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Naiste käsipalli karikavõistluste teises voorus peetakse mängud 28. oktoobril ja 1. novembril. Palusime enne vooru rääkida oma eesmärkidest Reval/Sport-Padise peatreeneril Siiri Uuskülal ning Kehra peatreeneril Kaupo Liival.

Teise vooru esimeses mängus kohtuvad pühapäeval Reval/Sport-Padise ja Reval/Sport-Mella naiskonnad. Padise naiskonna juhendaja Siiri Uusküla sõnul on raske konkurentide taset hinnata, sest erinevalt ülejäänud neljast naiskonnast on Padisel sel hooajal veel avamäng pidamata. Viie võistkonna osalusel toimuvate karikavõistluste üle oli Uuskülal aga hea meel. "On hea, et enne finaali ei ole enam nii, et mängime ainult ühe võistkonnaga kaks korda läbi," sõnas Uusküla. "Saab rohkem mängida ja neli mängu on parem kui kaks. See tõstab taset ja annab võimaluse konkurente paremini tundma õppida," lisas ta.

Mullu krooniti just Reval/Sport-Padise Eesti karikavõistluste meistriks ning Uusküla sõnul on neil tänavu selle võrra raskem ülesanne. "Naistele paneb see kindlasti pingeid peale, sest on vaja tiitlit kaitsta. Kui meie võistkond kaotab, siis kaotame rohkem kui teised," selgitas Padise peatreener.

Ta lisas, et kindlasti ei saa tiitlikaitsja alahinnata Reval/Sport-Mella naisi, kuigi neil on noori mängijaid rohkem kui Padisel. Kuigi oma võistkonna trumbiks nimetas Uusküla kogemust, tunnistas ta, et vahest võib vanade mängijate suhtumine osutuda ka komistuskiviks. "Noored teevad võib-olla rohkem trenni, sest neil on rohkem areneda. Vanad mängijad peavad suutma oma taset hoida, aga nad võivad vahest mõelda, et oskavad vana rasva pealt, kuigi tegelikult tuleb iga mäng pingutada. Ei saa mõelda, et vastased on noored ja teen neile kindlasti ära. See on meile vahest valusalt kätte maksnud," tunnistas Uusküla.

Vooru teises mängus kohtuvad 1. novembril HC Kehra ja SK Tapa naiskonnad. Avavoorus Sport/Reval-Mellale kaotanud Kehra tiimi peatreener Kaupo Liiva andis oma võistkonna esimesele kohtumisele keskmise hinnangu. "Tugev kolm," ütles Liiva. "Tulid sisse lihtsad vead, kuigi võistkond iseenesest mängis hästi. Meil oli ju vastas eelmise aasta teine naiskond Mella, nii et arvasin, et meil võib olla oma noore võistkonnaga raskem, aga suutsime mängida küll," sõnas Liiva.

Kehra peatreeneri sõnul suudeti esimeses mängus enamus ajast mängujoonisest hästi kinni pidada, kuigi esialgu oli tüdrukutel näha väikest mängunärvi. "Aga see on normaalne ja nad said sellest ilusti üle," kiitis Liiva oma hoolealuseid.

Kui avavooru vastast Mellat ja mullu võitjaks tulnud Padise naiskonda peab Liiva sel hooajal Kehra jaoks ilmselt liiga kõvadeks pähkliteks, siis Tapa ja Tallinnaga peaks tema sõnul madistamist jaguma. "Tapa vastu ootan, et mäng tuleks tasavägine ja huvitav," rääkis Liiva karikavõistluste teise vooru eel. "Loodan, et meie poolt ei tule ärakukkumisi. Tahan, et tüdrukud võitleksid ja mängiksid sisuga. See on meile esimene kodumäng, kus võib muidugi juhtuda, et tüdrukud hakkavad väristama, aga usun, et nad on selleks siiski valmis," sõnas Kehra peatreener kokkuvõtteks.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: