Revanši võtnud Kontaveit jõudis Hiinas poolfinaali ({{commentsTotal}})

{{1538032500000 | amCalendar}}

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 27.) jõudis Hiinas Wuhanis toimuval kõrgetasemelisel tenniseturniiril nelja parema sekka. Veerandfinaalis sai eestlanna magusa revanši US Openi avaringikaotuse eest, alistades tšehhitari Katerina Siniakova (WTA 47.) 6:4, 6:4.

Avasetis läks Kontaveit 2:0 juhtima, kuid kuuendas geimis õnnestus Siniakoval murre tagasi saada ja 3:3 viigistada. Seejärel murdis Kontaveit kohe uuesti tšehhitari servi ja rohkemat polnud vaja, et avasett 6:4 võita.

Teises setis oli Kontaveidil 2:3 seisul murdepall, mida ta ei suutnud ära kasutada ja seejärel pidi ta enda servil päästma neli murdepalli. Üheksandas geimis tegi Siniakova 30:30 seisul topeltvea, andes Kontaveidile veel ühe murdevõimaluse ja selle kasutas eestlanna kohe ära. Seejärel päästis Kontaveit enda servil kaks murdepalli ja võitis ka teise seti 6:4.

Kontaveit sai mängu jooksul kirja 21 äralööki ja tegi 26 lihtviga, Siniakova vastavad näitajad olid 19 ja 35. Siniakova servis kolm ässa – seejuures kõik järjest ühes geimis – ja tegi viis topeltviga, Kontaveit tegi veidi üle pooleteise tunni kestnud kohtumises kolm topeltviga ja servis ühe ässa. Mängitud punktidest võitis Kontaveit 75 ja Siniakova 64.

Kontaveit realiseeris kümnest murdevõimalusest kolm, Siniakova suutis kaheksast murdepallist ära kasutada vaid ühe.

"See oli väga raske lahing, olen väga õnnelik, et jõudsin poolfinaali," rõõmustas Kontaveit, kellele see on tänavune neljas WTA turniiri poolfinaal.

Pääsu eest finaali läheb Kontaveit vastamisi Hiina esinumbri Qiang Wangiga (WTA 34.), kes oli veerandfinaalis 6:3, 6:1 parem Puerto Rico tennisistist, Rio olümpiavõitjast Monica Puigist (WTA 51.). Vabapääsmega Wuhani põhitabelisse saanud Wang võidutses eelmisel nädalal Guangzhou turniiril, Wuhanis lülitas ta teises ringis konkurentsist välja äsja Tokyos triumfeerinud Karolina Pliškova (WTA 7.). Wang on nüüd Hiinas võitnud 14 mängu järjest. Kunagi varem pole ükski hiinlanna Wuhanis veerandfinaali jõudnud, rääkimata poolfinaalist.

"Ta on väga heas hoos, mänginud nii hästi. Taastun nüüd ja püüan homme endast parima anda," ütles Kontaveit eesseisva matši kohta. "Kindlasti tuleb raske mäng."

Viimati jõudis Kontaveit WTA turniiril poolfinaali maikuus Roomas, enne seda jõudis ta nelja parema sekka ka Stuttgardis.

Poolfinaali jõudmisega on Kontaveit teeninud 350 WTA punkti. Kuna ta mullu langes Wuhanis juba avaringis konkurentsist, tõstab punktilisa ta uue nädala edetabelis vähemalt 26. reale.

Kontaveidi ja Wangi mäng peetakse reedel peaväljaku teise matšina algusega mitte varem kui 11.30 Eesti aja järgi. Teise finalisti selgitavad valgevenelanna Arina Sabalenka (WTA 20.) ja ainsa asetatud mängijana konkurentsi jäänud austraallanna Ashleigh Barty, kellel on 16. paigutus.

KONTAVEIT - SINIAKOVA:

Läbi kvalifikatsiooni põhitabelisse pääsenud 22-aastane Siniakova andis kolmandas ringis 14. asetatud hispaanlannale Garbine Muguruzale suurepärase lahingu ja võitis matši 7:6 (3), 7:6 (1).

Kontaveit alistas avaringis 4:6, 7:5, 6:4 maailma üheksanda reketi, ameeriklanna Sloane Stephensi ja oli teises ringis 6:2, 6:4 parem horvaatlanna Donna Vekicist (WTA 40.), kolmandas ringis sai ta 6:4, 4:6, 6:1 jagu hiinlanna Shuai Zhangist (WTA 46.).

22-aastane Kontaveit ja sama vana Siniakova olid viimati vastamisi tänavuse viimase suure slämmi turniiri ehk US Openi avaringis, kus võimalused kasutamata jätnud Kontaveit sai valusa 7:6 (3), 3:6, 5:7 kaotuse.

"Tuleb jälle üks raske matš," ütles Siniakova pärast Muguruza alistamist. "New Yorgis oli meil tõeline võitlus, kindlasti tuleb ka nüüd. Annan endast parima ja püüan samamoodi võidelda." Omavaheliste mängude seis Siniakovaga on Kontaveidil nüüd 1:1, kaks aastat tagasi Guangzhous jäi eestlanna peale 6:1, 6:1.

Toimetaja: ERR Sport