Kontaveit pidi finaalis võimsa Sabalenka paremust tunnistama ({{commentsTotal}})

{{1538197140000 | amCalendar}}
Anett Kontaveit ja Arina Sabalenka
Anett Kontaveit ja Arina Sabalenka Autor/allikas: AFP/Scanpix

Esimese eestlannana Premier 5 kategooria WTA tenniseturniiril finaali jõudnud Eesti esireket Anett Kontaveit pidi Wuhanis tunnistama suurepärases hoos valgevenelanna Arina Sabalenka 6:3, 6:3 paremust.

Avasetis hoidsid mõlemad alustuseks servi, kuid seejärel võitis Sabalenka kolm geimi järjest ja asus 4:1 juhtima ning võitis lõpuks seti 6:3.

Teises setis oli Sabalenkal kolmandas geimis murdepallid, kuid Kontaveit suutis siiski servi hoida. Seitsmendas geimis ei võitnud aga Kontaveit enda servil punktigi ja Sabalenka läks 4:3 juhtima. Uuesti murdis Sabalenka Kontaveidi servi üheksanda geimis, võites ka teise seti 6:3.

Kontaveidi esimese servi õnnestumisprotsent oli vaid 45 ja ta võitis esimeselt servilt ainult 52 protsenti punktidest. Eestlanna servis kolm ässa ja tegi ühe palju, täpselt samad näitajad olid ka Sabalenkal. Kontaveit tegi 15 lihtviga ja sai kirja kümme äralööki, samas kui Sabalenka tegi 25 äralööki ja 24 lihtviga. Mängitud punktidest võitis Sabalenka 62 ja Kontaveit 45.

Kontaveit päästis kuuest murdepallist kolm, kuid Sabalenka servil polnud tal ühtegi murdevõimalust.

Sabalenka tõuseb uue nädala maailma edetabelis 16. kohale ja Kontaveit 21. positsioonile, mõlema jaoks on see karjääri kõrgeim koht.

Sabalenkale on Wuhani tiitel karjääri teine WTA turniirivõit, kuid esimene nii kõrge kategooria esikoht.

"Õnnitlused Arinale, ta mängis suurepäraselt, andsin endast parima. See oli minu jaoks väga hea turniir ja kokkuvõttes olen väga õnnelik," ütles Kontaveit autasustamistseremoonial. "Kindlasti tulen siia tagasi, toetus oli suurepärane ja nautisin siin mängimist."

"Anett, sa mängisid täna suurepäraselt ja mul on kahju," muigas Sabalenka. "Usun, et näitasime mõlemad suurepärast tennist."

KONTAVEIT - SABALENKA:

Enne mängu:

Poolfinaalis sai Sabalenka 7:6 (2), 6:4 jagu mullusest finalistist, tänavu 16. paigutatud austraallanna Ashleigh Bartyst (WTA 17.). Seejuures oli Barty ainus asetatud mängija, kes Wuhanis kolmandast ringist kaugemale jõudis.

Kontaveit sai poolfinaalis 6:2, 2:1 eduseisul loobumisvõidu vigastusega võidelnud Hiina esinumbril Qiang Wangilt (WTA 34.).

22-aastane Kontaveit pole 20-aastase Sabalenkaga varem kordagi vastamisi olnud.

Kontaveidi tee finaali:

1. ring: alistas 9. asetatud ameeriklanna Sloane Stephensi 4:6, 7:5, 6:4
2. ring: alistas horvaatlanna Donna Vekici (WTA 40.) 6:2, 6:4
3. ring: alistas hiinlanna Shuai Zhangi (WTA 46.) 6:4, 4:6, 6:1
Veerandfinaal: alistas tšehhitari Katerina Siniakova (WTA 47.) 6:4, 6:4
Poolfinaal: sai 6:2, 2:1 eduseisul loobumisvõidu hiinlanna Qiang Wangilt (WTA 34.)

Sabalenka tee finaali:

1. ring: alistas hispaanlanna Carla Suarez Navarro (WTA 22.) 7:6 (2), 2:6, 6:2
2. ring: alistas 6. asetatud ukrainlanna Elina Svitolina 6:4, 2:6, 6:1
3. ring: alistas ameeriklanna Sofina Kenini (WTA 62.) 6:3, 6:3
Veerandfinaal: alistas slovakitari Dominika Cibulkova (WTA 31.) 7:5, 6:3
Poolfinaal: alistas 16. asetatud austraallanna Ashleigh Barty 7:6 (2), 6:4

Kontaveidile on Wuhani turniir tänavune esimene ja ühtekokku karjääri neljas, kus ta on finaali jõudnud, seni on tal üks turniirivõit. Tegemist on Premier 5 taseme turniiriga, mis on tasemelt teine WTA turniir. Nii kõrgetasemelisel turniiril pole ükski eestlanna kunagi varem finaali jõudnud.

Sabalenka on aga tänavu juba kolmel turniiril finaalis mänginud ja võitnud neist ühe – augustis New Havenis kõva kattega väljakul peetud Premier taseme turniiri. Aga ka Sabalenkale on see karjääri esimene Premier 5 taseme finaal.

Üldse on Sabalenka viimastel kuudel heas hoos olnud – pärast Wimbledoni on Sabalenka kõva kattega väljakutel võitnud 19 ja kaotanud vaid viis mängu, Kontaveidil on kuue turniiri peale kirjas kümme võitu ja viis kaotust.