Ilves ja Hausenberg krooniti suvises kahevõistluses Eesti meistriteks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Adam Illingworth

Pühapäeval jagati Otepääl välja Eesti meistritiitlid kahevõistluses, kus mõõtu olid võtmas nii naiste kui ka meeste absoluutklassid. Eesti meistriteks krooniti Kristjan Ilves ja Triinu Hausenberg.

Kahevõistluses alustati seekord võistlust mass-stardi murdmaajooksuga, kus naistel oli distantsiks kolm ja meestel viis kilomeetrit.

Kõige kiiremat murdmaa aega naiste absoluutklassis näitas Võru SK/Andsumäe SK sportlane Carena Roomets (17.23), teise aja jooksis välja klubikaaslane Triinu Hausenberg (19.37). Enne kahevõistluse hüpet oli võistlust juhtimas Roomets ning Hausenbergil tuli tagasi hüpata hüppemäel 55.8 punkti. Hüppemäel lendas Hausenberg 71 meetrit (kokku 65 punkti) ning Carena Roomets 43 meetrit (kokku 37 punkti), mis kokkuvõtlikult tõstis Hausenbergi 6,2 punktiga liidriks teise koha ees ja Eesti meistriks naiste seas. Teise koha saavutas Roomets.

Meeste absoluutklassis oli murdmaal võimsalt üle Kristjan Ilves, kes jooksis viis kilomeetrit ajaga 21 minutit ja 58 sekudnit. Teisena lõpetas Andreas Ilves, kelle murdmaa ajaks oli 24 minutit ja kümme sekundit ning sellega jäi ta liidrist maha 33 punktiga. Kolmandana finišeeris Karl-August Tiirmaa, kes sai murdmaa ajaks 24 minutit ja 44 sekundit ja seega oli ta liidrist taga 41.5 punkti. Hüppemäel näitas Kristjan Ilves 95.5 meetri pikkust hüpet (kokku 125 punkti). Andreas Ilves lendas 86.5 meetrit (kokku 103 punkti) ning Karl-August Tiirmaa 88.5 meetrit (kokku 107.5 punkti).

Kokkuvõtlikult kuulus kaksikvõit vendadele Ilvestele - Eesti meistritiitel läks 125 punktiga Kristjan Ilvesele, hõbemedal 70 punktiga Andreas Ilvesele ning pronks 66 punktiga Karl-August Tiirmaale.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: