Kanepi võitis esimest korda Williamsi vastu seti, aga kaotas mängu ({{commentsTotal}})

{{1535833980000 | amCalendar}}
Kaia Kanepi ja Serena Williams
Kaia Kanepi ja Serena Williams Autor/allikas: AP/Scanpix

Viiendat korda 23-kordse slämmivõitja Serena Williamsiga (WTA 26.) kohtunud Kaia Kanepi (WTA 44.) võitis küll US Openi kaheksandikfinaalis esimest korda ameeriklanna vastu seti, kuid kaotas mängu 0:6, 6:4, 3:6.

Avaseti kaotas Kanepi vaid 18 minutiga 0:6. Tegemist oli selge klassivahega – Kanepi tegi küll vaid viis lihtviga, aga äralööke kogunes tal kõigest üks Williamsi 14 vastu.

Teist setti alustas Kanepi servimurdega ja läks siis 2:0 juhtima. Uuesti murdis ta Williamsi servi seitsmendas geimis, minnes 5:2 juhtima, aga seejärel kaotas ta kohe enda pallingugeimi. Seisul 5:4 setivõidu eest servides jäi Kanepi 15:40 taha, aga suutis murdepallid päästa ja kolmanda settpalli realiseerida – karjääri esimene setivõit Williamsi vastu!

Otsustavas setis jäi Kanepi murdega 0:3 taha, kuigi kolmandas geimis oli omakorda temal murdepall. Sellest ühest murdest Williamsile pääses, et sett 6:3 võita ja tagada koht veerandfinaalis.

Kohtumine kestis lõpuks tund aega ja 37 minutit. Kanepi servis neli ässa ja tegi kolm topeltviga, Williams aga sai kirja koguni 18 serviässa ja lisaks ka neli topeltviga. Äralöökidest teenis Williams 47 ja Kanepi 22 punkti, lihtvigu kogunes Kanepil 18 ja Williamsil 22. Mängitud punktidest võitis Williams 85 ja Kanepi 61. Kanepi realiseeris kolmest murdevõimalusest kaks, Williams suutis seitsmest murdepallist ära kasutada viis.

Seitsmendat US Openi võitu jahtiv Williams läheb veerandfinaalis vastamisi 8. asetatud tšehhitari Karolina Pliškovaga, kes oli 6:4, 6:4 parem 18. paigutusega austraallanna Ashleigh Bartyst.

Kaia Kanepi Autor: AFP/Scanpix

KANEPI - WILLIAMS:

Kanepile on see teine aasta järjest ja üldse neljas kord US Openil 16 parema sekka jõuda. Varasemast kolmest korrast kahel on ta sealt edasi ka veerandfinaali jõudnud. Varem on Kanepi ja Williams omavahel mänginud neljal korral ja seni on kõik kohtumised võitnud Williams kahes setis, Kanepil pole õnnestunud tema vastu veel ühtegi setti võita. Viimati olid nad vastamisi neli aastat tagasi US Openil just kaheksandikfinaalis, siis jäi Williams peale 6:3, 6:3. See on ka ainus kord Kanepi karjääris, kui ta on jõudnud slämmiturniiril 16 parema sekka, aga sealt edasi pole pääsenud.

"Kindlasti tuleb sellest teistsugune mäng kui täna. [Petersoniga] olid meil pikad pallivahetused, aga ma usun, et järgmises mängus selliseid pallivahetusi ei tule," arvas Kanepi pärast kolmandas ringis Eesti juurtega rootslanna Rebecca Petersoni alistamist. "Pean mängima samamoodi nagu siiani, ei tohi väga midagi muuta ja pean lootma, et mängin väga hästi. Mul on kogemus olemas, tean, mida oodata. Aga iga mäng on erinev, iga päev on erinev, seega eks paistab."

"Ilmselgelt oskab ta võita, ta alistas esimesena asetatud mängija," kommenteeris Serena Williams eelseisvat matši. "Olen temaga palju mänginud ja meil on olnud väga tasavägiseid kohtumisi. Aga iga matš on uus. Igatahes oskab ta väga head tennist mängida."