Taas veerandfinaali jõudnud Sevastova hoiab Balti tennisistide lippu kõrgel ({{commentsTotal}})

Anastasija Sevastova
Anastasija Sevastova Autor/allikas: AFP/Scanpix

US Openi tenniseturniiril pääses lätlanna Anastasija Sevastova kolmandat aastat järjest veerandfinaali.

Sevastova (WTA 18.) oli kaheksandikfinaalis tund ja 23 minutit kestnud kohtumise järel 6:3, 1:6, 6:0 üle maailma seitsmendast reketist, ukrainlannast Elina Svitolinast. Tema vastaseks veerandfinaalis on kolmanda asetusega ameeriklanna Sloane Stephens, kes alistas belglanna Elise Mertensi (WTA 15.) 6:3, 6:3. Karolina Pliškova (WTA 8.) oli Ashleigh Barty'st (WTA 17.) üle 6:4, 6:4 ja mängib kaheksa parema seas Kaia Kanepi alistanud Serena Williamsiga.

Meeste maailma esireket Rafael Nadal loovutas 26-aastasele grusiinile Nikoloz Basilashvilile küll ühe seti, aga võitis kolm tundi ja 23 minutit kestnud kohtumise 6:3, 6:3, 6:7 (6), 6:4. Veerandfinaalis läheb ta vastamisi üheksanda asetusega Dominic Thiemiga, kes võitis möödunud aastal finaalis mänginud Lõuna-Aafrika tennisisti Kevin Andersoni 7:5, 6:2, 7:6 (2). 20 ässa löönud John Isner (ATP 11.) oli 3:6, 6:3, 6:4, 3:6, 6:2 üle kanadalasest Milos Raonicist, ameeriklase järgmiseks vastaseks on maailma kolmas reket Juan Martin Del Potro, kes vajas Borna Corici (ATP 20.) 6:4, 6:3, 6:1 alistamiseks veidi enam kui kahte tundi.