Wimbledoni soojendusturniiril selgitavad võitja Wozniacki ja Sabalenka ({{commentsTotal}})

Caroline Wozniacki
Caroline Wozniacki Autor/allikas: AFP/Scanpix

Viimasel Wimbledoni-eelsel muruturniiril Eastbourne'is jõudsid finaali 20-aastane valgevenelanna Arina Sabalenka (WTA 45.) ja turniiril kõrgeimat paigutust omav 27-aastane taanlanna Caroline Wozniacki.

Wozniacki alistas poolfinaalis kaks tundi ja 17 minutit kestnud mängus 2:6, 7:6 (4), 6:4 sakslanna Angelique Kerberi. Seejuures teist setti juhtis Wozniacki 3:0 ja 4:1, aga Kerber viigistas seisu. Kerber läks servimurdega 6:5 ette ja tal oli siis ka esimene matšpall, kuid ta ei suutnud seda ära kasutada ja Wozniacki vastas murdega. Kiire lõppmängu võitis taanlanna 7:4. Otsustavas setis piisas Wozniackile võiduks vaid ühest servimurdest.

See on Wozniacki karjääri 53. finaal, seni on ta võitnud 28. Viimati triumfeeris ta tänavustel Austraalia lahtistel, kui teenis esimese suure slämmi turniiri võidu. Murul on Wozniacki varem kahel korral finaali jõudnud, seejuures vaid Eastbourne'i turniiril – 2009. aastal pälvis ta turniirivõidu, mullu pidi tunnistama Karolina Pliškova paremust.

Arina Sabalenka Autor: AFP/Scanpix

Esimeses poolfinaalis sai Sabalenka ligi kaks tundi kestnud kohtumises 6:3, 1:6, 6:3 jagu endisest maailma teisest numbrist, praegu 31. kohal paiknevast poolatarist Agnieszka Radwanskast.

Avasetis oli koguni kuus järjestikust servimurret, kuni Sabalenka suutis lõpuks enda pallingu võita. Radwanska sellega avasetis hakkama ei saanud, kaotades ka järgnevas geimis enda servi. Viimaseks jäänud geimi võitis Sabalenka nulliga ja seega kogu seti 6:3. Teine sett algas samuti vastastikuste servimurretega, kuni lõpuks võitis Radwanska kohtumise jooksul esimest korda enda pallingu. Sabalenka aga teises setis servi hoida ei suutnud ja sett läks kindlalt 6:1 Radwanskale. Otsustavas setis jõudis esimesena servimurdeni Radwanska, minnes 3:2 ette, kuid seejärel võitis Sabalenka neli geimi järjest ja seega kogu matši. Kokkuvõttes realiseeris Radwanska 17 murdevõimalusest seitse, Sabalenka suutis 13 murdepallist ära kasutada samuti seitse.

Sabalenkale on see karjääri kolmas WTA finaal, võiduni pole ta seni veel jõudnud – mullu oktoobris pidi ta Hiinas Tianjini turniiril tunnistama Maria Šarapova paremust, aprillis jäi aga Šveitsis Luganos alla Elise Mertensile.