Kanepi pidi Läti esireketi paremust tunnistama ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1530010200000 | amCalendar}}
Kaia Kanepi
Kaia Kanepi Autor/allikas: AFP/Scanpix

Kaia Kanepi (WTA 44.) kaotas Eastbourne'i WTA tenniseturniiri teises ringis Läti esinumbrile, maailma edetabelis 12. kohal asuvale Jelena Ostapenkole.

Ligi kuuajaselt võistluspausilt naasnud ja äsja Anett Kontaveidi eelmise juhendaja Glenn Schaapiga koostööd alustanud Ostapenko võitis ligi poolteist tundi kestnud kohtumise 3:6, 5:7.

Ostapenko asus avasetti 3:1 juhtima, kuid kaotas siis kohe enda servi. Seejärel läks Kanepi enda servil 40:0 juhtima, kuid Ostapenko viigistas ja kasutas ära teise murdepalli, minnes taas servimurdega 4:2 ette. 5:3 seisul oli Kanepil küll murdevõimalus, kuid Ostapenko suutis siiski enda pallingugeimi ja seega ka avaseti võita.

Teises setis kulges mäng võrdsena kuni seisuni 3:3, kui Kanepi juhtis enda servil 40:15, kuid kaotas siis neli punkti järjest ja Ostapenko sai esimesena murde kätte. Kanepil õnnestus aga kohe järgmises geimis tagasi murda ja 5:4 ette minna. Sellest seisust võitis aga Ostapenko kolm geimi järjest ja ühtlasi ka kogu matši.

Kanepi servis mängu jooksul seitse ässa ja tegi viis topeltviga, Ostapenko sai kirja neli ässa ja samuti viis topeltviga. Ostapenko realiseeris seitsmest murdevõimalusest neli, Kanepil aga õnnestus 11 murdepallist ära kasutada vaid kaks. Mängitud punktidest võitis Ostapenko 83 ja Kanepi 70.

Järgmisena mängib Kanepi 2. juulil algaval Wimbledoni suure slämmi turniiril.