Mehhiko võidumarss jätkus ka Lõuna-Korea vastu ({{commentsTotal}})

{{1529731800000 | amCalendar}}
Lõuna-Korea - Mehhiko.
Lõuna-Korea - Mehhiko. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Jalgpalli MM-i F-alagrupi kohtumises alistas Mehhiko Lõuna-Korea 2:1. Mehhiko eest tegid skoori Carlos Vela ja Javier Hernandez, korealaste tabamse eest hoolitses üleminutitel Heung-Min Son.

Mängukäik:

Kohtumise esimene hea võimalus oli 14. minutil Lõuna-Koreal, kui vasakult äärelt murdis läbi head tehnikat näidanud Hee-Chan Hwang. Hwangi pall tahaposti leidis värava eest äärekaitjsa Yong Lee, kuid mehe löögile pääses Mehhiko mängumees Hirving Lozano ette.

22. minutil pääses Sung-Yeung Ki täpse söödu järel rünnakule Tottenham Hotspuri äärepoolik Heung-Min Son, kuid mehe kahele järjestikusele löögile pääsesid Mehhiko kaitsjad ette.

23. minutil tegi Guillermo Ochoa esimese tõsise tõrje, kui oli sunnitud lükkama Sung-Yeung Ki ürituse üle lati. Kiirel vasturünnakul oli Hirving Lozano lähedal Mehhiko avaväravale, kuid Saksamaale värava löönud ründaja pallini ei ulatunud.

Minut hiljem mängis Lõuna-Korea kaitsja Hyun-Soo Jang karistusalas käega, misjärel määras serblasest peakohtunik Mehhikole penalti. 11 meetri karistuslööki lööma läinud Carlos Vela ei eksinud ning viis mehhiklased 1:0 juhtima.

43. minutil oli Hirving Lozanol suurepärane võimalus Mehhiko eduseisu kahekordistamiseks, kuid ründaja saatis palli kõrgelt üle korealaste värava.

58. minutil pääses Lõuna-Korea karistusala joonelt löögile Andres Guardado, kuid väravavaht Hyun-Woo Cho suurepärane tõrje päästis korealased kaheväravalisse kaotusseisu jäämisest.

62. minutil mängiti ilusa rünnaku käigus Mehhiko karistusalas löögile Heung-Min Son, aga Tottenhami mängumehe löök blokeeriti. Kiirel vasturünnakul oli Carlos Velal samuti hea võimalus, kuid endise Arsenali mehe keriv löök jäi liiga kõrgeks.

66. minutil viis Javier Hernandez mehhiklased 2:0 juhtima. Kiirel vasturünnakul jäeti West Ham Unitedi mängumehele liiga palju ruumi ning ründaja karistas korealased koheselt ära, saates palli kindlalt Hyun-Woo Cho selja taha.

75. minutil oli korealastel suurepärane võimalus kaotusseisu vähendamiseks, kui Mehhiko kaitsja kehva tagasisöödu järel sai palli Hee-Chan Hwang. Poolkaitsja otsustas aga mitte kohe peale lüüa ning võimalus läks raisku.

Üleminutitel vähendas Heung-Min Soni meisterliku sooritusega kaotusseisu ühele väravale, lüües karistusala joonelt palli Mehhiko värava ristnurka - 2:1. Paraku jäi aega liiga väheks ning seisu enam viigistada ei suudetud.

mex

• 90+3' Heung-Min Son
  • 26' Carlos Vela (pen.)
  • 66' Javier Hernandez

Koosseisud:

Lõuna-Korea: Hyun-Woo Cho - Yong Lee, Hyun-Soo Jang, Young-Gwon Kim, Min-Woo Kim - Seon-Min Moon (77. Woo-Young Jung), Se-Jong Joo (64. Seung-Woo Lee), Sung-Yueng Ki, Hee-Chan Hwang - Jae-Sung Lee, Heung-Min Son

Mehhiko: Guillermo Ochoa - Jesus Gallardo, Hector Moreno, Carlos Salcedo, Edson Alvarez - Andres Guardado (68. Rafael Marquez), Hector Herrera, Miguel Layun - Hirving Lozano (71. Jesus Corona), Javier Hernandez, Carlos Vela (77. Giovani dos Santos)

Enne mängu:

Kohtumist kommenteerib Alvar Tiisler, stuudiot juhib Aet Süvari.

F-alagrupi avamängus alistas Mehhiko valitseva maailmameistri Saksamaa 1:0. Kohtumise ainsa värava lõi 35. minutil Hirving Lozano. Lõuna-Korea kaotas aga Rootsile, kui Andreas Granqvisti lõi penaltist värava.

See on Lõuna-Korea ja Mehhiko 13. omavaheline kohtumine. Viimatises sõprusmängus 2014. aastal jäid mehhiklased peale koguni 4:0, muidu on korealastel aga omavahelistest kohtumistest ette näidata kolm võitu mehhiklaste kahe vastu. Seevastu ainsas MM-i kohtumises 1998. aastal võitis Mehhiko korealasi 3:1.

MM-finaalturniiri alagrupimängudest on Mehhiko pidanud viimase 18 mängu jooksul vastase paremust tunnistama vaid kahel korral. Lõuna-Korea seevastu pole viimasel seitsmel kohtumisel võita suutnud.

Toimetaja: ERR Sport