Video abil määratud penalti tõi Rootsile tähtsa võidu Lõuna-Korea üle ({{commentsTotal}})

{{1529301480000 | amCalendar}}
Rootsi võiduvärav Lõuna-Korea vastu
Rootsi võiduvärav Lõuna-Korea vastu Autor/allikas: AP/Scanpix

Jalgpalli MM-finaalturniiril alistas Rootsi F-alagrupis Lõuna-Korea Andreas Granqvisti penaltist 1:0.

Kohtumist alustas paremini Lõuna-Korea, kuid vigaderohke ja rabeda avapoolaja keskel haaras initsiatiivi Rootsi. 21. minutil oli neil ka suurepärane võimalus matši juhtima minna, kui Marcus Berg pääses kuuelt meetrilt löögile. Lõuna-Korea päästis aga väravavaht Cho Hyun-Woo. Enne poolajavilet kukkus karistusalas Ola Toivonen ning rootslastel oli põhjust ka penaltit nõuda, peakohtunik Joel Aguilar vilet siiski ei puhunud.

Kohtumise 63. minutil tõmbas Kim Min-Woo oma karistusalas maha Victor Claessoni ning pärast videopildi vaatamist määras kohtunik penalti. Rootslaste keskkaitsjast kapten Andreas Granqvist ei vääratanud ning viis 65. minutil Rootsi 1:0 juhtima. Viimasel kümnel minutil keskendusid rootslased eduseisu kaitsmisele ning said sellega edukalt hakkama. F-alagrupis tõusti Mehhikoga esikohta jagama.

Rootsi

1

F-alagrupp

15:00

0

Lõuna-Korea

• 65' Andreas Granqvist (pen)
    -

Enne mängu:

Rootsi ja Lõuna-Korea pole kunagi varem MM-il vastamisi olnud, kuid nad on pidanud maavõistlusmänge ja korra kohtuti ka olümpiamängudel. Rootsi pole kunagi Lõuna-Koreale kaotanud, kirjas on kaks võitu ja kaks viiki.

12-aastase vaheaja järel MM-finaalturniirile jõudnud Rootsi pole enda viimases üheksas MM-i alagrupimängus kaotusekibedust tundma pidanud, saadud on kuus viiki ja kolm võitu. Viimati kaotas Rootsi alagrupimängu 1990. aasta MM-il, jäädes 1:2 alla Costa Ricale. Viimati suudeti aga MM-i avamäng võita 1958. aastal, kui kodusel finaalturniiril alistati 3:0 Mehhiko.

MM-i eel pole Rootsil just kõige paremini läinud – viimasest seitsmest mängust on neil kirjas vaid üks võit, kui 11. jaanuaril alistati 1:0 Taani. Pärast seda on nad saanud kaks viiki ja kaks kaotust. Kolmes finaalturniirieelses sõpruskohtumises ei õnnestunud Rootsil väravaid lüüa.

Lõuna-Korea pääses MM-ile kümnendat korda, viimasest neljast MM-i avamängust on neil kirjas kolm võitu ja üks viik. Viimasest üheksast MM-kohtumisest on neil aga vaid üks võit – 2010. aasta avamängus saadud 2:0 võit Kreeka üle.

F-alagrupi avamängus kaotas tiitlikaitsja Saksamaa üllatuslikult 0:1 Mehhikole.

Toimetaja: ERR Sport