Prantsusmaa lahtiste neljas ring toob Williamsi ja Šarapova vastasseisu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Serena Williams.
Serena Williams. Autor/allikas: SIPA/Scanpix

Prantsusmaa lahtiste kolmandas ringis alistas turniiri kolmekordne võitja Serena Williams (WTA 451.) sakslanna Julia Goergesi (WTA 11.), minnes kaheksandikfinaalis vastamisi Maria Šarapovaga (WTA 30.).

23-kordne suure slämmi turniirivõitja Williams alistas Saksa esireketi tund ja 16 minutit kestnud matšis kahes setis 6:3, 6:4. Tasavägiselt alanud avasetis haaras Williams kolmandas geimis 2:1 eduseisu, pärast mida läks ameeriklanna kiirelt 4:1 juhtima. Goerges suutis küll veel kaks geimi võita, kuid Williams võttis avasetist kindla 6:3 võidu. Ka teine sett jätkus samas joones, kui nelja geimi järel oli seis 2:2 viigis. Seejärel suutis Williams kahe geimiga juhtima minna ning sakslannal enam viigistada ei lubanud – tasuks 6:4 setivõit.

Serena Williams kohtub Prantsusmaa lahtiste neljandas ringis Karolina Pliškova (WTA 6.) 6:2, 6:1 alistanud Maria Šarapovaga. Williams ja Šarapova on varasemalt kohtunud koguni 21 korral, seda viimati 2016. aasta Austraalia lahtiste veerandfinaalis. Šarapova on 21 kohtumisest võitnud vaid kaks, kusjuures mõlemad võidud pärinevad 2004. aastast.