Hiilgav Kontaveit alistas maailma 8. reketi ja pääses neljandasse ringi ({{commentsTotal}})

{{1527938220000 | amCalendar}}
Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 24.) alistas Prantsusmaa lahtiste kolmandas ringi maailma kaheksanda reketi Petra Kvitova 7:6 (6), 7:6 (4) ning pääses 16 parema sekka.

Kontaveit kaotas kohtumise avageimis kohe enda servi, aga elas mängu tasapisi sisse ning sundis Kvitovat tegema palju lihtsaid eksimusi. 55 minutit kestnud avasetis tegi maailma kaheksas reket 25 lihtviga Kontaveidi 14 vastu, eestlanna servis ka neli ässa ning tema esimese servi õnnestumise protsendiks oli 65 Kvitova 55 vastu.

Teises setis jäi Kontaveit keerulisse olukorda, kui ei suutnud väga pikaks veninud viiendas geimis kasutada ära nelja murdepalli ning kaotas järgmises, samuti pikas geimis oma servi. 2:4 kaotusseisus olles murdis ta aga kahel korral järjest ja läks 5:4 ette, aga kaotas seejärel taas ka oma servi. Kümnendas geimis oli Kontaveidil kasutada kaks matšpalli. Kohtumise lõpus näis Kvitova olevat selgelt väsinum pool ning kiires lõppmängus rebis eestlanna ette 6:3 ja seda eduseisu enam käest ei andnud.

Vaata võidu toonud neljandat matšpalli:

Sellel aastal juba viiendat korda maailma TOP 10-sse kuuluva tennisisti alistanud Kontaveit läheb kaheksandikfinaalis vastamisi ameeriklanna Sloane Stephensiga (WTA 10.), kes alistas itaallanna Camila Giorgi 4:6, 6:1, 8:6. Tänase võiduga lõpetas Kontaveit Kvitova 13 mängu kestnud võiduka seeria. Eestlannale on see karjääris kolmandaks korraks suure slämmi turniiril kaheksandikfinaali jõuda, 2015. aastal sai ta sellega hakkama US Openil ning jaanuaris Melbourne'is.

25. asetusega Kontaveit ja kaheksandana paigutatud Kvitova mängivad Roland Garrosi tennisekeskuse suuruselt kolmandal väljakul. Eile pidid tennisistid võistlustulle astuma Suzanne Lengleni väljakul, nende mängule eelnenud matšid venisid pikaks ning kohtumine viidi üle 18. väljakule. Seejärel hakkas Pariisis aga vihma sadama ning korraldajad pidid võistluspäeva lõppenuks kuulutama.

Kvitova on liivaväljakuil võitnud järjest 13 mängu. "Kvitovaga mängisin just äsja ja kaotasin. Tegin kaotusest oma järeldused ja proovin seekord tema nõrgad kohad üles leida ja oma mängu peale suruda," sõnas eestlanna kolmapäeval.

Teises ringis oli Kontaveit 7:5, 6:2 üle rumeenlannast Alexandra Dulgherust (WTA 159.).

Toimetaja: ERR Sport