Veerandfinaali äärel olnud Kontaveit sai dramaatilise kaotuse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: AFP/Scanpix

Austraalia lahtiste tennisemeistrivõistluste kaheksandikfinaalis sai Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 33.) hispaanlannalt Carla Suarez Navarrolt (WTA 39.) dramaatilise 6:4, 4:6, 6:8 kaotuse.

Kontaveit alustas kohtumist eelmises ringis Kaia Kanepi alistanud Suarez Navarro vastu väga hästi, avasetis tõi talle edu kindel serv ning pikale veninud viies geim, mille Kontaveit võitis neljanda murdepalliga.

Ka teise seti algust kontrollis eestlanna, kui ta murdis Suarez Navarro servi kahel korral ja läks juba 4:1 juhtima. Hispaanlanna vastus oli aga võimas - raskesse seisu jäänuna murdis ta kolmel korral järjest ning Kontaveit sattus selgetesse raskustesse.

Rabeda alguse järel leidis hispaanlanna oma rütmi ning servi, mängis taktikaliselt väga hästi ja kuigi Kontaveit suutis otsustava seti üheksandas, pikas geimis murda ning matši võidule servida, ei piisanud täna sellest kogenud hispaanlanna vastu. Suarez Navarro võitis kohtumise kolmanda matšpalliga ja läheb veerandfinaalis vastamisi Magdalena Rybarikova 6:3, 6:0 alistanud endise maailma esireketi Caroline Wozniackiga.

Kaks tundi ja 20 minutit kestnud mängus lõi Kontaveit kolm ässa ja tegi kuus topeltviga, tema esimese servi õnnestumise protsent oli 70 hispaanlanna 72 vastu. Suarez Navarro võitis teiselt servilt aga 64 protsenti punktidest Kontaveidi 47 protsendi kõrval. Äralööke tegi eestlanna 53 ja hispaanlanna 19, lihtvigu Kontaveit 53 ja Suarez Navarro 28.

MÄNGU KÄIK:

Esimene sett:

0:1 Kontaveit saab mängu alustuseks hispaanlanna servil ühe punkti.

1:1 Oma servil on Kontaveit õnneks samuti kindel.

1:2 Kontaveit võidab küll kaks punkti, kuid pole tõrjemängu veel päris korralikult tööle saanud. Eestlanna on teinud viis lihtviga hispaanlanna ühe vastu.

2:2 Eestlanna esimene serv on seni töötanud 90-protsendiliselt.

3:2 Senise mängu selgelt pikimas geimis, mis kestis üle kümne minuti, pääseb hästi tõrjunud Kontaveit neljanda murdepalliga viimaks matši juhtima.

4:2 Kohtumise esimese topeltvea järel jääb eestlanna 0:30 ning 30:40 kaotusseisu, päästab aga murdepalli ning suudab servi hoida. Eestlanna on küll teinud 11 lihtviga Navarro kuue vastu, kuid äralöögid on Kontaveidi kasuks lausa 15:3.

4:3 Seekord ei ole Navarrol servi hoidmisega väga suuri raskusi.

5:3 Navarrol on tänu ilusale tõrjele kasutada kaks murdepalli, Kontaveit päästab mõlemad, lööb kohtumise esimese ässa ning lõikab suurepäraselt küljejoont. Väga raskest olukorrast tuli eestlanna välja - see lisab kahtlemata enesekindlust.

5:4 Taas lõikab eestlanna ilusti ja läheb 30:0 ette, Navarro võidab aga järgmised neli pallivahetust. Esimest korda sekkub täna kotkasilm - seekord meie kahjuks.

6:4 Serv töötab õlitatult ja Kontaveidil kasutada kaks settpalli - vaja esimest.

Teine sett:

0:1 Navarrol õnnestub oma servi hoida.

1:1 Kontaveit hoiab väga kindlalt. Serv on täna töötanud ilusti.

2:1 Veel üks hiilgav äralöök Kontaveidilt, seejärel teeb Navarro topeltvea ning Kontaveit murrab.

3:1 Topeltveale järgneb taas kindel serv.

4:1 Ja veel üks murre. Ei ole enam mägede taga.

4:2 Navarrol polnud teises setis siiani veel ühtegi murdepalli, nüüd saab ta korraga kaks. Esimese eestlanna päästis, kuid tegi seejärel topeltvea.

4:3 Hispaanlanna tõstab tempot ja võidab oma servigeimi ässa toel esmakordselt kuivalt. Kontaveit peab viimased kaks geimi kiirelt peast raputama.

4:4 Ei taha pallid kuidagi väljaku piires püsida ning geim on tasavägine. Seisul 40:40 võidab Kontaveit üliraske punkti, kuid eksib seejärel kaks korda ning hispaanlanna murrab jälle. Kolmas järjestikune geim Navarrole.

4:5 Navarro hoiab ühe väga pika ja kotkasilma otsustamisele läinud punkti toel.

4:6 Muutlik geimi algus - ässale järgneb topeltviga. Navarro saab kasutada kaks murdepalli, Kontaveit päästab mõlemad, aga teeb seejärel topeltvea ning lööb auti. Nii see läks - 4:1 eduseisul kaotas Kontaveit kolm servi järjest ning kohtumine läheb otsustavasse setti.

Kolmas sett:

0:1 Kontaveidil on kasutada murdepall, aga võrdlemisi õnnega pooleks hoiab hispaanlanna ikkagi oma servi. Nüüd on eestlanna juba enda peale päris kuri.

1:1 Mängu algusfaasis nii hästi töötanud serv veab nüüd Kontaveiti alt, päästa tuleb ka murdepall, aga hammastega hoiab ta oma servi. Väga tähtis minivõit.

1:2 Suarez Navarro hoiab oma teise ässa toel servi.

Lihtvead Kontaveidil 36 ja Suarez Navarrol 16, äralöögid vastavalt 38 ja 11.

2:2 Kontaveit jääb 15:40 kaotusseisu, päästab mõlemad murdepallid ja lööb ässa. Tuleb raskelt, aga tuleb.

2:3 Eestlanna teeb ilusa tagantkäetõrje, aga hispaanlanna on oma servi nüüd tööle saanud.

3:3 Kotkasilm töötab ka Kontaveidi kasuks ja ta hoiab nulliga.

3:4 0:40 kaotusseisust saab 30:40, aga enamaks Kontaveit suuteline ei ole. Järgmist servi on igatahes vaja hoida.

4:4 Ja seda ta ka suudab.

5:4 30:0 ette läinud Kontaveit peab seejärel vapralt tõrjuma mitu hispaanlanna geimpalli ning murrab ise teisel katsel hiilgavalt. Pikk ja dramaatiline geim - pinged on viimase vindini üles kruvitud.

Nüüd saab Kontaveit servida mängu võidule ja kohale kaheksa parema hulgas.

5:5 Aga samamoodi murrab hispaanlanna tagasi.

5:6 Oma servil ei loovuta Suarez Navarro punktigi.

6:6 Ka Kontaveit hoiab.

6:7 Suarez Navarro on oma servil jällegi kindel ja kuigi Kontaveit saab ühe punkti, pole enamaks jaksu. Kuidagi peab hispaanlanna servi lahti muukima, et veerandfinaali pääseda.

6:8 Seisul 40:40 jääb Kontaveidi löök pikaks ja hispaanlanna saab matšpalli, mille Kontaveit päästab. Suarez Navarro löök põrkab võrgu peale ja langeb valele väljakupoolele, Kontaveit päästab sellegi matšpalli. Kolmandal korral saab aga jaks otsa.

Mängu eel:

Kolmandas ringis alistas Kontaveit mulluse Prantsusmaa lahtiste võitja, maailma 7. reketi Jelena Ostapenko 6:3, 1:6, 6:3.

"Muidugi on mul kahju, et Kaia kaotas, aga on nii, nagu on," sõnas Kontaveit pärast Ostapenko seljatamist. "Suarez Navarro on teistsugune mängija ja teistsugune mäng tuleb, kindlasti. Sama plaaniga ma mängima ei lähe, ta on Ostapenkost väga erinev mängija – lööb palju palle tagasi ja ei eksi eriti. Ebamugav vastane kõigile."

22-aastane Kontaveit on endast seitse aastat vanema hispaanlannaga korra mänginud, kuid seda seitse aastat tagasi – Tallinnas peetud Fed Cupi matšil jäi Suarez Navarro peale 6:2, 6:2.

Kolmandat korda Austraalia lahtiste põhitabelis mänginud Kontaveit polnud varem avaringist kaugemale jõudnud. Üldse kordas Kontaveit nüüd enda karjääri parimat saavutust suure slämmi turniiril – ka 2015. aasta US Openil jõudis ta kaheksandikfinaali.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: