Belglanna jõudis suurel slämmil esmakordselt veerandfinaali ({{commentsTotal}})

Elise Mertens
Elise Mertens Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Melbourne'is jätkuvatel Austraalia lahtistel pääses kolmanda naisena veerandfinaali belglanna Elise Mertens (WTA 37.).

22-aastane Mertens alistas kaheksandikfinaalis horvaatlanna Petra Martici 7:6 (5), 7:5. Avasetis 4:0 juhtima läinud belglanna kaotas seejärel hoo ning lubas maailma 81. reketil seisu viigistada, aga võitis avaseti tie-break'i toel.

Teises setis realiseeris suurel slämmil esmakordselt kaheksa parema sekka jõudnud Mertens kolm murdepalli neljast ning võitis matši veidi vähem kui kahe tunniga. Enne Austraalia lahtiseid Hobarti turniiri võitnud belglanna on nüüd võitnud 11 kohtumist järjest. "See on olnud suurepärane aasta algus, selle kirjeldamiseks ei jätku sõnu," rääkis üliõnnelik Mertens matši järel.

Veerandfinaalis läheb ta vastamisi neljandana asetatud ukrainlanna Elina Svitolina ja kvalifikatsioonist põhiturniirile pääsenud tšehhitari Denisa Allertova vahelise kohtumise võitjaga.

Anett Kontaveidi alistanud hispaanlanna Carla Suarez Navarro mängib kaheksa parema seas teisena asetatud taanlanna Caroline Wozniackiga, kes alistas 6:3, 6:0 slovakitari Magdalena Rybarikova.

"Ma arvan, et mäng Suarez Navarro vastu saab olema väga keeruline," tõdes taanlanna. "Tal on olnud mõned vigastused, aga ta on tagasi ja mängib väga hästi."