Ago Markvardt: ükski ilmaprognoos ei näidanud piisavalt külmakraade ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

29. detsembri hommikul kohtusid Tehvandil MK-etapi korraldustiim, Tehvandi rajameistrid ja Rahvusvahelise Suusaliidu kahevõistluse juhi Lasse Otteseni direktori asetäitja Jan Rune Grave, et viia läbi viimane suusahüppemäe ja suusaraja inspektsioon.

Pärast kahetunnist arutelu võeti koos FIS-iga vastu ühehäälne otsus MK-etapp ära jätta. Määravaks põhjuseks said väga kehvad ja prognooside põhjal veelgi halvenevad lumeolud Tehvandil.

MK projektijuhi Ago Markvardti sõnul langetati lõplik otsus raske südamega, kuid kahjuks ei olnud teist valikut. “Kuna peamine murekoht on just suusarada, kus viimase nädala vihm on palju kahju teinud, siis kaalusime erinevaid alternatiivne, aga kahjuks on ka lühema raja valmimine võistluse ajaks suure tõenäosusega võimatu missioon. See on suur risk, mida me korraldajatena võtta ei saa.”

Markvardt lisab, et otsuse tegemiseks kaasati kõikvõimalikke ilmaprognoose: “Mitte ükski neist ei näita järgmiseks nädalaks piisavalt külmakraade, et saaksime lund toota. Enne jõulupühi olid olud veel rahuldavad, kuid vihm, tuul ja soe ilm tegid laastava töö kahe päevaga ära.”

22. detsembri seisuga oli võistlustele registreerinud tiimid 13 erinevast riigist, sealhulgas ka hetkel maailma absoluutsesse tippu kuuluvad Norra, Saksamaa ja Jaapan. Kõikidele võistkondadele antakse võistluste ära jäämisest teada esimesel võimalusel.

Toimetaja: Siim SemiskarHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: