Horvaatia ja Šveits alustasid play-off’i võiduga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Horvaatia koondislased võitu tähistamas.
Horvaatia koondislased võitu tähistamas. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

MM-i play-off’ide avakohtumises võttis Horvaatia suureskoorilise võidu Kreeka üle, Šveits sai võõrsil jagu Põhja-Iirimaast.

Horvaatlased said end kohe käima ning Kreeka väravavahi Orestis Karnezise kastis tehtud viga päädis kollase kaardi ja penaltiga, mille Luka Modric lõi kindlalt ära. 20. Minutiks juhtis Horvaatia juba 2:0, vahendab Soccernet.ee.

Poolajaks lasti endale küll üks lüüa, ent auväravaks see jäigi – 4:1 tulemusega pandi end väga heasse seisu ning Kreekas piisab 0:2 kaotusest, et MM-ile pääseda.

Kodus mänginud Põhja-Iirimaa võitles visalt, ent Šveits näitas enda taset, domineerides nii pealelöökides (4-0 löögid raami) kui pallivaldamises (64-36). Peaaegu tund aega suutsid põhja-iirlased vastupidada, ent Corry Evansi eksimus tõi tulemuseks penalti, mille AC Milani vasakkaitsja Ricardo Rodriguez realiseeris.

Edasipääsuks vajab Põhja-Iirimaa imet, sest kodus kindel olev Šveits tuleb tingimata alistada – muu tulemus ei ole piisav.