Valijeva dopinguistung lükati novembrisse

Kamila Valijeva
Kamila Valijeva Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Venemaa iluuisutaja Kamila Valijeva dopingujuhtumi arutamine rahvusvahelises spordiarbitraažis (CAS) lükati edasi novembrisse, sest vahekohus palus osapooltel esitada täiendavaid tõendeid.

2022. aasta veebruaris peetud Pekingi olümpia võistkonnavõistluses võitis 74 punktiga kulla neutraalse lipu all osalenud Venemaa koondis, USA sai 65 punktiga teise koha ja kolmas oli 63 punktiga Jaapan. Vahetult pärast võistkonnavõistlust avalikustati aga, et toona vaid 15-aastane venelanna Valijeva oli detsembris andnud positiivse dopinguproovi.

Tänavu jaanuaris tunnistas RUSADA dopingureeglite rikkumise akti, kuid organisatsiooni tõlgendusel ei olnud siinkohal sportlase süüd ega hooletust. Seega piirdus karistus üksnes Valijeva tulemuse tühistamisega toonastel Venemaa meistrivõistlustel.

Veebruaris teatasid nii WADA kui ISU, et pole venelaste otsusega nõus ning pöördusid spordikohtusse. ISU avalduses seisis, et nad paluvad CAS-i äranägemisel määratud pikkusega võistluskeeldu ja Valijeva tulemuste tühistamist sel perioodil, WADA aga nõuab nelja-aastast võistluskeeldu.

"Pärast osapoolte esitatud tõendeid palus vahekohus täiendavaid dokumente ning et lubada osapooltel nende läbitöötamist, eraldas kaebuse arutamiseks kaks lisapäeva," teatas CAS neljapäeval. "Istung jätkub seega 9. ja 10. novembril Lausanne'is, mille järel viib vahekohus läbi arutelu ning langetab siis otsuse."

Olümpiauudiseid kajastav portaal insidethegames.biz kirjutab, et edasilükkumine võib seega tähendada, et lõplik otsus Valijeva juhtumis saabub enam kui kaks aastat pärast Venemaa kullavõitu.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: